6 kwietnia 2011

Wygrana Zagłębia w meczu o wszystko

Dzięki zwycięstwu nad Azotami Puławy 32:28 zawodnicy Zagłębia Lubin awansowali na 8. lokatę w tabeli PGNiG Superligi i zapewnili sobie udział w fazie play-off. Puławian poprowadził w Lubinie nowy trener Marcin Kurowski, który zastąpił Bogdana Kowalczyka. Nie uchroniło to jego zespołu przed porażką, Azoty przystąpią więc do decydującej fazy rozgrywek z siódmego miejsca.

Zawodnicy Zagłębia Lubin mieli powody do radości /Fot. Łukasz Grochala – AF Cyfrasport

Spotkanie było wojną nerwów, albowiem obu zespołom bardzo zależało na zwycięstwie. Azoty chciały uniknąć spadu na 7. Miejsce i pojedynków w ćwierćfinale z Orlen Wisłą Płock, natomiast dla popularnych Miedziowych był to pojedynek z serii „być albo nie być” w pierwszej ósemce sezonu zasadniczego.

Pierwsza połowa obfitowała w niedokładne zagrania obu ekip, dość powiedzieć, że Lubinianie nie wykorzystali aż czterech z pięciu rzutów karnych… Stawka spotkania chyba nieco sparaliżowała graczy obu ekip, do przerwy było 14:13 dla Zagłębia. Jako pierwsi otrząsnęli się z tego marazmu podopieczni Jerzego Szafrańca, a decydującym dla wyniku meczu momentem był początek drugiej partii. Wtedy to gospodarze wyszli na prowadzenie 17:13, którego nie oddali już do końca, ostatecznie wygrywając 32:28.

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 32:28 (14:13)

Zagłębie: Malcher, Świrkula – Adamczak 6, Fabiszewski 6, Tomczak 5, Migała 3, Obrusiewicz 3, Stankiewicz 3, Gumiński 2, Kozłowski 2, Szymyślik 2, Klimczak, Orzłowski, Rosiek.

Azoty: Stęczniewski, Wyszomirski – Pomiankiewicz 7, Szyba 4, Zydroń 4, Gowin 3, Sieczka 3, Afanasjew 2, Kus 1, Płaczkowski 1, Sieczkowski 1, Witkowski 1, Zinczuk 1, Siemionow.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest