29 marca 2011

Wielkie emocje w Koszalinie!

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu decydującemu o awansie do półfinału PGNiG Superligi kobiet pomiędzy AZS Politechniką Koszalińska, a Startem Elbląg. Po raz drugi akademiczki grały przed własną publicznością i po raz drugi do wyłonienia zwycięzcy potrzebna był dogrywka. Ostatecznie koszalinianki zwyciężyły 34:33 i to one zmierzą się z Zagłębiem Lubin w walce o wielki finał.

Najlepszą zawodniczką meczu była Ukrainka Tatiana Bilenia, która rzuciła dla Politechniki aż 15 bramek, w tym tę na wagę zwycięstwa. Elblążanki po meczu nie kryły ogromnego rozczarowania, tym bardziej, że w dodatkowym czasie gry udało się im uzyskać dwubramkową przewagę(31:33), jednak od tego momentu punktowały już tylko miejscowe.     

AZS Politechnika Koszalińska – EKS Start Elbląg 34:33 (31:31, 17:15) [stan rywalizacji 2:1, awans AZS]

AZS: Kwiecień, Shyverska – Bilenia 15, Kobyłecka 4, Muchocka 4, Całużyńska 3, Chmiel 3, Dworaczyk 2, Leśkiewicz 2, Błaszczyk 1, Łach, Olek, Szafulska, Szostakowska.

Start: Kordunowska, Miecznikowska, Kędzierska – Wolska 9, Strzałkowska 8, Wasak 5, Sądej 4, Pełka-Fedak 3, Grudka 2, Aleksandrowicz 1, Domnik 1, Szott, Szymańska.

Pary półfinałowe play-off PGNiG Superligi kobiet (pierwsze mecze 02.04):

Vistal Łączpol Gdynia – SPR AZS Lublin

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – AZS Politechnika Koszalińska

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest