22 marca 2011

Polskie juniorki powalczą o finały ME

Od piątku w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie polskie juniorki będą rywalizować z ekipami Węgier, Litwy i Grecji. Stawką są dwa miejsca premiowane awansem do finałów mistrzostw Europy.

– 17 marca rozpoczęliśmy ostatnie zgrupowanie przed kwalifikacjami. Do Goleniowa zaprosiłam 18 zawodniczek. 16-osobowy skład zostanie zgłoszony na odprawie technicznej – powiedziała trener polskiej drużyny Edyta Majdzińska.


Edyta Majdzińska /Fot. www.portel.pl

Sztab szkoleniowy naszej reprezentacji zgromadził dość pokaźny zbiór materiałów o rywalach. Z Węgrami jak dotąd jest 2 do remisu na korzyść rywalek. Mecz, który zakończył się podziałem punktów (28:28) został rozegrany równo rok  temu w … Goleniowie.

– Węgierki to będzie nasz najtrudniejszy rywal. To pod każdym względem – fizycznym, motorycznym i technicznym bardzo dobry zespół. Na pewno z nimi podejmiemy walkę, ale koncentrujemy się na meczach z Litwą i Grecją – dodała Majdzińska.

Nagrania ze spotkań z Litwą pochodzą z października 2009r. Wówczas Polki dwa razy dość pewnie wygrały i raz przegrały jedną bramką. – Litwinki mają porównywalne warunki fizyczne do naszych, ale ogólnie to słabsza drużyna. Z kolei Greczynki dużo biegają do szybkiej kontry. Największym u nich zagrożeniem jest zawodniczka występująca na lewym rozegraniu – uzupełniła trener biało-czerwonych.

Ostatni okres przed kwalifikacjami podopieczne Edyty Majdzińskiej poświęcają na doskonalenie taktyki i korektę błędów, które zostały popełnione podczas ostatniego turnieju w Elblągu. Dużo zajęć dotyczy skuteczności rzutowej i współpracy na boisku. W zależności od mikrocyklu drużyna ćwiczy w hali raz lub dwa razy dziennie.


W Elblągu Polki pokonały tylko Białorusinki /Fot. www.portel.pl

– Układ gier, po zmianach EHF, raczej nie jest dla nas korzystny, gramy przecież pierwszy mecz z Węgierkami. Ma to też swoje plusy, gdyż rywalki nie będą jeszcze dobrze znały hali gier. Żałuję, że nie mogę skorzystać z kontuzjowanej Sandry Szary. Liczę na zespół jako całość, ale z pewnością niezwykle istotna będzie dyspozycja takich zawodniczek jak kołowych,  Joanny Szarawagi i Zuzanny Ważnej oraz występujących na prawym rozegraniu Wioletty Staniczek i Kasi Kozimur – zakończyła trener polskiej reprezentacji.      

Program turnieju:
25.03.2011        16:00  Litwa – Grecja 
25.03.2011        18:00  Węgry – Polska
26.03.2011        16:00  Grecja – Węgry
26.03.2011        18:00  Polska – Litwa
27.03.2011        12:30  Węgry – Litwa
27.03.2011        14:00  Polska – Grecja.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest