16 marca 2011

W Wiedniu dyskutowano nad przyszłością

W zeszłym tygodniu w wiedeńskiej siedzibie EHF odbyło się spotkanie przedstawicieli europejskich klubów, organizacji oraz federacji związanych z piłką ręczną. Dyskutowano na wiele tematów dotyczących organizacji rozgrywek, zarówno na płaszczyźnie reprezentacyjnej, jak i klubowej.

Największe kluby Europy reprezentowali tam przedstawiciele Group Club Handball, w tym Mistrza Polski Vive Targi Kielce. Podczas spotkania poruszano wiele problemów z którymi boryka się europejska piłka ręczna. Przedstawiono nowy schemat przepływu informacji między klubami, a federacjami, co ma za zadanie uszczelnić i udoskonalić proces wymiany informacji.

Oprócz tego poruszono następujące kwestie:

– Od przyszłorocznych mistrzostw Europy w Serbii zostanie zwiększona liczba dni odpoczynku między meczami. Zmniejszono także czas podróży między miastami do 2,5 godz.

– Prezydent IHF Hassan Moustafa zaproponował jeden system ubezpieczeń dla Klubów i Federacji krajowych. W najbliższym czasie mają się zebrać odpowiedzialne za to osoby i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

– Zaproponowano nowy system eliminacji do rozgrywek EHF Velux Champions League. Teraz rozgrywa się 3 dniowy turniej, którego zwycięzca awansuje do fazy grupowej Champions League. Propozycja jest, aby eliminacje trwały 2 dni i były rozgrywane systemem knock-out. Ograniczy to liczbę spotkań z 3 do 2 (półfinał i finał). W tym momencie nie jest wiadome, jaka będzie sytuacja Mistrza Polski przed kolejnymi rozgrywkami Ligi Mistrzów. Jest bardzo prawdopodobne, że będzie on musiał brać udział w eliminacjach do rozgrywek.

Prawdopodobnie spotkania EHF Velux Champions League będą rozgrywane od kolejnego sezonu tylko w środku tygodnia a nie w weekendy. Ma to za zadanie ujednolicenie kalendarza rozgrywek.

– Od sezonu 2012/13 połączeniu ulegną rozgrywki EHF Cup i Pucharu Zdobywcy Pucharów. Prawdopodobnie rozgrywki te zakończą się Final Four, podobnie jak to miejsce w Lidze Mistrzów.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest