Strona główna | ZPRP | Kadra ‘B’ zwycięża w Wągrowcu

Kadra ‘B’ zwycięża w Wągrowcu

 

Reprezentacja Polski ‘B’ pokonała w Wągrowcu pierwszą drużynę Belgii 35:26 (19:15), w innym meczu turnieju Norwegia ‘B’ wygrała z pierwszą ekipą Turcji 35:22 (19:10). Jutro Biało-czerwoni zmierzą się z Turkami, natomiast Skandynawowie zagrają z Belgami.

– To był dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników, myślę, że możemy być zadowoleni z ich postawy i wyniku – powiedział po spotkaniu trener Jarosław Cieślikowski. – Na pewno trzeba pochwalić obu bramkarzy, Stacherę i Sokołowskiego, ich udane interwencje pozwoliły nam na częstą grę z kontry, a z kolei w tym elemencie gry nie zawodzili nasi skrzydłowi. Świadczy o tym zresztą aż 35 bramek po naszej stronie…  Poprawnie zaprezentowali się tez kołowi, mieliśmy z kolei trochę kłopotów z grą w ataku pozycyjnym i to właśnie do postawy rozgrywających mamy z trenerem Biernackim najwięcej uwag – podsumował szkoleniowiec.

Norwegia B – Turcja A 35:22 (19:10)

Polska B – Belgia A 35:26 (19:15)

Skład Polaków: Stachera, Sokołowski – Bednarek 1, Cwikliński 2, Giela 2, Przysiek 7, Babicz 3, Krieger 2, Gierak 1, Kostrzewa 4, Peret 2, Bartczak 4, Gumiński 1, Jankowski 4, Achruk 2.

Dawid Przysiek (z lewej) aż siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców /Fot. Kuba Gucma