Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Bielszczanki najlepsze

Bielszczanki najlepsze

 

W kolejnym turnieju piłki ręcznej na Podbeskidziu wygrała drużyna z Bielska-Białej. W Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Żywca, który rozegrany został w minioną sobotę, w hali sportowej w Żywcu Oczkowie, rywalizowało osiem drużyn. W zawodach zadebiutował zespół z Rajczy.

Część z turniejowych meczów zaliczana była do Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Wyniki – turnieju

Faza I

Grupa I

PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie – Łodygowice 9-6 (4-2)
Sokół – Bielsko-Biała 2-10 (1-5)
Łodygowice – Bielsko-Biała 2-9 (0-6)

Grupa II

Jeleśnia – Twardorzeczka 2-8 (1-4)
Jeleśnia – Rajcza 10-1 (7-1)
Twardorzeczka – Rajcza 8-1 (3-0)

Grupa III

Łękawica – Żywiec 10-3 (6-2)

Faza II

Grupa I

Bielsko-Biała – Twardorzeczka 12-3 (7-1)
Twardorzeczka – Łękawica 7-7 (4-4)
Bielsko-Biała – Łękawica 6-3 (2-1)

Grupa II

Sokół – Jeleśnia 5-12 (4-5)
Sokół – Żywiec 13-8 (6-5)
Jeleśnia – Żywiec 8-4 (5-2)

Grupa III

Łodygowice – Rajcza 6-2 (2-1)

Ostateczna kolejność:

1. Bielsko-Biała
2. Łękawica
3. Twardorzeczka
4. Jeleśnia
5. PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie
6. Żywiec
7. Łodygowice
8. Rajcza.


Fot. Karolina Kastelik

Mecze zaliczane do PLAPRD:

PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie – Łodygowice 9-6 (4-2)
Sokół – Bielsko-Biała 2-10 (1-5)
Łodygowice – Bielsko-Biała 2-9 (0-6)
Jeleśnia – Rajcza 10-1 (7-1)
Twardorzeczka – Rajcza 8-1 (3-0)
Łękawica – Żywiec 10-3 (6-2)
Łodygowice – Rajcza 6-2 (2-1)

Tabela
                                                  mecze              pkt.                 bramki
1. Bielsko-Biała                            13                    26                    109-31
2. Łękawica                                 12                    20                    84-45
3. Twardorzeczka                         11                    17                    66-35
4. Jeleśnia                                   12                    13                    59-62
5. Sokół Międzybrodzie Bialskie     13                    10                    78-75
6. Futsal Węgierska Górka            10                     8                     42-57
7. Łodygowice                              13                     6                     59-90
8. Gimnazjum 16 Bielsko-Biała        4                     1                     18-30
9. Żywiec                                    11                     1                      24-99
10. Rajcza                                    3                      0                      4-24

Najskuteczniejsza zawodniczka:

43 – Barbara Koim (Bielsko-Biała).