Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 46 Handball Polska

Ukazał się nr 46 Handball Polska

 

Ukazał się nr 46 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach Empik. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W lutowym numerze podsumowujemy Mistrzostwa Świata 2011 w Szwecji. Jeszcze raz z zespołem biało-czerwonych odbędziemy drogę z Goeteborga przez Malmoe i Lund do Kristianstad. Planem minimum było zajęcie co najmniej 7.miejsca. To gwarantowało udział w kwalifikacjach olimpijskich. Rzeczywistość okazało się mniej przychylna dla zespołu Bogdana Wenty. Zajęcie lokaty o szczebel niżej nakazuje teraz czekanie w kolejce do Londynu.  

Trawestując powiedzenie sprzed lat, iż piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką przez 90 minut, a na końcu i tak wygrywają Niemcy, teraz to samo możemy napisać o piłkarzach ręcznych Francji. „Trójkolorowi” sięgając po prymat na świecie w 2011 roku wygrali czwartą z rzędu imprezę rangi mistrzowskiej. Ich kapitan Jerome Fernandez ujawnia kulisy sukcesów. – Nawet jak na zgrupowaniach gramy na PlayStation albo w pokera, to nie po to, żeby pograć, tylko żeby wygrać – mówi Fernandez w wywiadzie dla naszego miesięcznika. Na plakacie, nie mogło być inaczej, zamieściliśmy najlepszego zawodnika MŚ 2011 Nikolę Karabatica.

Francuzów za wzór stawia trener Wenta. Szkoleniowiec pytany czy jesteśmy w stanie uniknąć długiego kryzysu kadry odpowiada. – To nie jest pytanie do mnie. Bardziej do ludzi zarządzających naszą ligą. Do tego, co robimy na co dzień w klubach.

Piórem trenera i komentatora telewizyjnego Wojciecha Nowińskiego zwracamy uwagę na główne tendencje w ewolucji dyscypliny na najwyższym poziomie. Dynamika gry była elementem, który dominował na parkietach szwedzkich hal. Były to „najszybsze” mistrzostwa ze wszystkich rozegranych dotychczas.

Portretury znanych osób związanych z piłką ręczną autorstwa Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego zdobywają coraz większą popularność. Tym razem zamieszczamy podobiznę Daniela Waszkiewicza. 

Z materiałów pozamundialowych zamieszczonych na naszych łamach na czoło wysuwa się wywiad jakiego udzielił Lars Walther, trener Orlenu Wisły Płock. Trener kreśli drogę, którą w najbliższym czasie będzie podążał płocki klub.

W Norwegii złożyliśmy wizytę zawodniczkom Storhamar, Izabeli Dudzie i Darii Bołtromiuk. Pierwsza z nich jest szczęśliwą mamą kilkumiesięcznego Filipa i zamierza wrócić do kadry Polski.

Prezentujemy organiczną pracę jaka wykonywana jest w zespole koszalińskiej Politechniki. Tam nabór do sekcji trwa od trzeciej klasy podstawówki. Założenie zarządu klubu wywalczenia medalu najdalej do 2013 roku staje się coraz bardziej realne.  


Młodszym kibicom przypomnimy osiągnięcia byłych reprezentantek Polski, Agnieszki Matuszewskiej-Kai i Any Garwackiej. Ich przykład pokazuje, że po zakończeniu kariery w życiu można sobie również z powodzeniem radzić.


To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego nagrodami są – piłka select z MŚ 2011 i sprzęt hummela. Aby ją wygrać na początek trzeba podać hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji wraz z kuponem.