11 lutego 2011

Niegroźna kontuzja M.Jurkiewicza

Mariusz Jurkiewicz w ostatnim meczu Ligi Mistrzów doznał urazu. Na szczęście okazała się on niegroźny, a diagnoza jaką postawili klubowi lekarze wykazała, iż jedyny Polak występujący w Asobal Lidze łagodnie skręcił lewy staw skokowy. Nie wiadomo jednak ile potrwa przerwa w grze polskiego rozgrywającego.

Mariusz Jurkiewicz ma na swoim koncie 91 występów w reprezentacji Polski /Fot. Marek Biczyk 

W zaległym spotkaniu 7. kolejki Ligi Mistrzów grupy D mistrzowie Hiszpanii – Renovalia Ciudad Real pokonali rosyjski St. Petersburg 32:27. Tym samym ekipa z Półwyspu Iberyjskiego umocniła się na prowadzeniu w tabeli i przypieczętowała awans do czołowej szesnastki najlepszych klubowych zespołów na Starym Kontynencie.

Niestety na piętnaście minut przed zakończeniem spotkania, kontuzji bez jakiegokolwiek kontaktu z rywalem nabawił się Mariusz Jurkiewicz. Polski rozgrywający nie pojawił się już na parkiecie do końca spotkania. Na szczęście kontuzja okazała się niegroźna, a diagnoza postawiona przez klubowych lekarzy wykazała łagodne skręcenie lewego stawu skokowego.

W nieco gorszej sytuacji znajduje się klubowy kolega Jurkiewicza – Kiril Lazarov. Macedończyka czeka co najmniej 6-tygodniowa przerwa w grze z powodu złamania kości piszczelowej.

Źródło: sportowefakty.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest