3 lutego 2011

Umowa EHF z AIPS

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) podpisała partnerską umowę o współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Prasy Sportowej (AIPS). Celem jest propagowanie piłki ręcznej na całym świecie. Umowę pod koniec stycznia w Lozannie podpisał sekretarz generalny EHF Michael Wiederer i prezydent AIPS Gianni Merlo.

Gościny dla jednodniowego sympozjum AIPS użyczyło Muzeum Olimpijskie w Lozannie. Spotkanie otworzył prezydent MKOl Jacques Rogge. Przybyli na nie czołowi dziennikarze sportowi świata i przedstawiciele międzynarodowych federacji sportowych.

– Jestem zadowolony, że EHF stał się oficjalnym partnerem AIPS. Od lat ze sobą blisko współpracujemy, szczególnie w obszarze mediów. To przynosi dobre efekty dla obu stron – zauważył prezydent EHF Tor Lian.

– Bardzo się ucieszyłem, gdy EHF został oficjalnym partnerem AIPS. Zarówno w Europie jak i na całym świecie odczuwalny jest wzrost zainteresowania piłką ręczną przez media. Jestem pewny, że nasze relacje przyniosą wiele korzyści, dla AIPS jak i EHF – powiedział Merlo.

Umowa dotyczy przede wszystkim promocji głównych rozgrywek organizowanych przez EHF – męskich i kobiecych mistrzostw Europy oraz VELUX EHF Champions League FINAL4. AIPS zrzesza 10 500 członków ze 150 krajów, prowadzi stronę aipsmedia.com i wydaje miesięcznik AIPS Magazine.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest