28 stycznia 2011

Bardzo ważna bitwa o 7. miejsce!

Dziś o godzinie 18:00 Polska zagra w Kristianstad Arena z Węgrami o siódme miejsce w MŚ 2011. Pomimo, iż nie będzie to spotkanie decydujące o lokacie na podium, nikogo nie trzeba przekonywać o  jego ogromnym znaczeniu. Wygrana ekipa, jako ostatnia z tegorocznego czempionatu globu, zapewni sobie bowiem start w turnieju kwalifikacyjnym do IO Londyn 2012.

Ostatni mecz obu drużyn zakończył się remisem /Fot. Jakub Gucma

Obaj trenerzy mają świadomość, iż ich drużyny czeka kolejny mecz o dużym ciężarze gatunkowym. Zarówno Bogdan Wenta jaki i Lajos Mocsai mają przed sobą niełatwe zadanie. Muszą maksymalnie zmobilizować swoich zawodników, a ci mają już przecież za sobą osiem turniejowych spotkań. – Chłopakom motywacji na pewno nie zabraknie, choć na pewno wszyscy odczuwają już skutki tych ponad dwóch tygodni, które spędziliśmy w Szwecji – mówi polski selekcjoner.

– Może się wydawać, iż Madziarzy to nieco łatwiejszy przeciwnik, ale jest to absolutnie błędny tok rozumowania. To bardzo groźna, świetnie zorganizowana drużyna. Zresztą świadczy o tym nasz towarzyski pojedynek z początku roku, kiedy to w Gdyni zremisowaliśmy 31:31 – podkreśla Wenta. Warto dodać, że co prawda spotkanie to było swego rodzaju poligonem doświadczalnym przed MŚ, ale płynność gry oraz organizacja ataku i defensywy Węgrów robiły naprawdę korzystne wrażenie.

Oczywiście nie należy też przesadzać z respektem do przeciwników, to Polacy są drużyną zdecydowanie bardziej utytułowaną. Zresztą szwedzkie media stawiają Biało-czerwonych w roli faworyta. Oby te przypuszczenia potwierdziły się dziś wieczór. Ważnej informacji udzielił lekarz kadry dr Maciej Nowak, który potwierdził iż wszyscy reprezentanci Polski będą do dyspozycji trenera Wenty na potyczkę z Madziarami. Początek transmisji na żywo o godzinie 17:50 w TVP i TVP HD. Spotkanie poprowadzi francuska para arbitrów Reveret – Lazaar.   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest