27 stycznia 2011

Polska prezentacja bardzo się podobała

Do ogłoszenia decyzji o przyznaniu Katarowi organizacji męskich mistrzostw świata 2015 doszło w Malmoe, gdzie już w niedzielę odbędzie się finał tegorocznego czempionatu globu. Zanim przedstawiono ostateczne rozstrzygnięcie, wszystkie kraje ubiegające się o prawa do tej imprezy miały okazję do zaprezentowania swoich kandydatur członkom Komitetu Wykonawczego IHF.

Prezydent Hassan Moustafa ogłasza decyzję Komitetu Wykonawczego IHF /Fot. Marek Biczyk

Jako pierwsi swoją ofertę przedstawili Francuzi, następnie Norwegowie, jako trzecia zaprezentowała się Polska, a ten etap elekcji zakończyło wystąpienie Katarczyków. W skład polskiej delegacji weszli Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki, Wiceprezes ZPRP ds. marketingu prof. dr hab. Bogdan Sojkin oraz Sekretarz Generalny ZPRP Marek Góralczyk.

– Nasza prezentacja została bardzo ciepło przyjęta, została nawet nagrodzona oklaskami, co było bardzo miłym gestem  – podkreślił ten ostatni. Wpierw przedstawiliśmy przygotowany przez nas materiał multimedialny, w tym film traktujący o polskiej kulturze, urokach naszego kraju, miastach, które z chęcią gościłyby najlepszych szczypiornistów świata i infrastrukturze w naszym kraju. Następnie wraz z Prezesami Krasnickim i Sojkinem odpowiadaliśmy na pytania członków Komitetu Wykonawczego IHF – dodał Sekretarz Generalny ZPRP.

Prezes Kraśnicki i Sekretarz Góralczyk podczas konferencji prasowej w Malmoe /Fot. Marek Biczyk

Po wysłuchaniu wszystkich kandydatów, decydenci udali się na półgodzinne obrady. Po ich zakończeniu, na konferencji prasowej w obecności kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata, Prezydent IHF ogłosił, że w 2015 roku XXIV MŚ mężczyzn zorganizuje Katar. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była tylko jedna tura głosowania, jego przebieg nie będzie podany do publicznej wiadomości. 

To kolejna wielka impreza którą zorganizuje Katar po tym jak w 2010 roku FIFA przyznała temu państwu prawo do organizacji piłkarskiego mundialu w 2022 roku. W Malmoe zapadła również decyzja co do praw do organizacji mistrzostw świata kobiet w 2015 roku. W tym wypadku wygrała Dania, która po wycofaniu się Korei Południowej, była jedynym kandydatem.

Delegacja z Kataru miała powody do radości /Fot. Marek Biczyk

Prezes Katarskiej Federacji Piłki Ręcznej Ahmed Mohammed Al-Shaabi /Fot. Marek Biczyk

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest