Strona główna | ZPRP | Z Serbią trzeba wygrać!

Z Serbią trzeba wygrać!

 

Już dziś o godzinie 20:15 Polacy zagrają w Lund z Serbami. Oba zespoły przegrały wczoraj swoje mecze, jeżeli więc chcą zachować szanse na awans do półfinału MŚ 2011 muszą dzisiaj zwyciężyć. Szykują się więc wielkie sportowe emocje!

Liczymy na ponowny znakomity występ Mariusza Jurkiewicza /Fot. Marek Biczyk

Dziś rano odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskich mediów, w którym uczestniczyli Daniel Waszkiewicz, Marcin Lijewski oraz Artur Siódmiak. Pokrótce wracano jeszcze do wczorajszej potyczki z Danią, ale tematem numer jeden był już dzisiejszy mecz z Serbią.

– Serbowie to bardzo groźny przeciwnik, który zremisował przecież z Chorwatami. Także we wczorajszym meczu przeciw Szwecji udowodnili, że stać ich na wiele… O zwycięstwo nie będzie łatwo, ale wierzę w nasz zespół. Przy sprzyjającym układzie pozostałych spotkań, mamy jeszcze szanse na walkę o medale, ale przed wszystkim, aby w ogóle mieć o czym rozmawiać, musimy pokonać Serbię i Chorwację – mówi reprezentacyjny obrotowy.

Po raz ostatni Polska i Serbia grały ze sobą podczas MŚ 2009 w Chorwacji, również w fazie zasadniczej czempionatu globu. Wtedy lepsi okazali się podopieczni Bogdana Wenty, wygrywając zdecydowanie 35:23. Oby tym razem było podobnie.

Spotkane rozpocznie się o godzinie 20:15, a poprowadzi je francuska para arbitrów Lazaar – Reveret. Transmisja na żywo od 19:55 w TVP 2, TVP Sport oraz TVP HD.