Strona główna | ZPRP | Pomoc dla Kataru

Pomoc dla Kataru

 

Federacje Piłki Ręcznej z regionu Środkowo-Wschodniej Azji i Północnej Afryki zjednoczyły się w wysiłkach niesienia maksymalnej pomocy celem zorganizowania Mistrzostw Świata 2015 przez Katar. Pomoc będzie kontynuowana aż do finałowej prezentacji kandydatów, którą zaplanowano na 27 stycznia w Malmoe. O MŚ 2015 zabiega również Polska, Francja i Norwegia.

W grupie krajów pomagających Katarowi jest 16 narodowych federacji: Afganistan, Bahrajn, Bangladesz, Etiopia, Kazachstan, Kuwejt, Indie, Iran, Oman, Pakistan, Nepal, Arabia Saudyjska, Tajlandia, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Jemen.

Komunikat Indyjskiej Federacji wspierającej kandydaturę Kataru głosi: – Mistrzostwa Świata w Katarze będą fantastycznym katalizatorem rozwoju dyscypliny w regionie. Kraje z Zatoki Perskiej i Środkowo-Wschodniej Azji są już przygotowane do organizacji flagowej imprezy IHF.

W podobnym tonie wypowiada się Komitet Olimpijski Kataru: – To byłoby wielki honor i unikalna okazja dla narodu Kataru, by być gospodarzem tego wydarzenia. Możemy zapewnić, że imprezie nadamy najwyższy priorytet, bo rozumiemy jak duże znaczenie ma taka impreza, jak i piłka ręczna jako gra popularna na całym świecie.

Warto przypomnieć, że w 2022 roku Katar zorganizuje Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.