Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 45 Handball Polska

Ukazał się nr 45 Handball Polska

 

Ukazał się nr 45 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach Empik. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Czytelnikom prenumerującym miesięcznik uprzejmie przypominamy o dokonaniu przedpłaty na 2011 rok.

W styczniowym numerze na czoło wydarzeń wybijają się przygotowania naszej męskiej reprezentacji do Mistrzostw Świata 2011. Obszernie opisujemy ostatnie test-mecze z Rumunią i Turniej Noworoczny w Gdyni. Jak wiadomo po tych sprawdzianach trener Bogdan Wenta ogłosił 16-osobowy skład, który wyjechał do Szwecji bronić brązowego medalu. Selekcjoner na naszych łamach deklaruje, że celem drużyny jest zajęcie co najmniej 7.miejsce. To gwarantuje udział w kwalifikacjach olimpijskich. 

Tuż przez wyjazdem na najważniejszą imprezą roku rozmawialiśmy z Karolem Bieleckim, którego niezłomny charakter, umiejętność pokonywania własnych słabości, przyczyniły się do uhonorowania go „Superczempionem” – specjalną nagrodą przyznawaną przy okazji corocznego Plebiscytu Przeglądu Sportowego i TVP na najlepszych sportowców. Słowa uznania kierujemy też do Sławomira Szmala, który jako przedstawiciel piłki ręcznej zajął najwyższe 6.miejsce w historii tego konkursu.

Przygotowaliśmy nie lada gratkę dla kolekcjonerów plakatów. Umieściliśmy na nim zdjęcie Orłów Wenty. To pokłosie profesjonalnej sesji przez, którą kadrowicze „przeszli” jeszcze w Gdyni. Tomasz Jaxa Kwiatkowski tym razem sportretował Bartosza Jureckiego, który woła: „Mamy srebro, mamy brąz. Czas na złoto”.

Dokładny terminarz czempionatu z podziałem na grupy ułatwi kibicom śledzenie na bieżąco wyników napływających każdego dnia ze Skandynawii. Kibicom przybliżamy zespoły narodowe, z którymi biało-czerwoni  grają o punkty w grupie D. 

W bieżącym numerze nie mogło zabraknąć informacji związanych z naszą kobiecą reprezentacją. Wiadomości nie są może zbyt optymistyczne, gdyż w play offach do MŚ 2011 drużynie Kima Rasmussena przyjdzie rywalizować z jego rodaczkami. Dunki to wszak 4. drużyna Euro 2010. Nasz wysłannik Michał Pomorski podsumował mistrzostwa Starego Kontynentu, które po raz pierwszy miały dwóch gospodarzy.

Ciekawymi materiałami wydają się być podsumowania pierwszej dekady XXI wieku, zarówno w kobiecej jak i męskiej polskiej piłce ręcznej. Starsi kibice mogą przypomnieć sobie największy sukces klubowy szczypiornistek, które wywalczył Montex Lublin oraz początki drogi reprezentacyjnej zespołu Bogdana Wenty. Dla młodszych fanów będzie to doskonała lekcja ostatniego 10-lecia w pigułce. W dziale Na Kartach Historii jeszcze bardziej cofamy się w czasie. Prezentujemy największe dotychczasowe osiągnięcie kobiecej reprezentacji Polski – 5.miejsce w Mistrzostwach Świata w Jugosławii (1973).

W dziale marketingu tym razem piszemy o „duszy marki”, jaką zdążyła wypracować sobie męska Liga Mistrzów. „To coś” ma przełożenie na mln euro zysku, dla uczestników i EHF.To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego nagrodami są pięknie wydane albumy – Orły Wenty – Reprezentacja Polski Piłkarzy Ręcznych. Aby ją wygrać na początek trzeba podać hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji wraz z kuponem.