15 stycznia 2011

Czas na potyczkę z Argentyną!

W swym drugim meczu grupowym Polska zmierzy się z Argentyną. Nasi rywale – mistrzowie strefy panamerykańskiej – we wczorajszym meczu zremisowali z Koreą Południową, co można uznać za jedną z większych niespodzianek pierwszej serii spotkań. Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się podczas eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, kiedy to we Wrocławiu Biało-czerwoni zwyciężyli 28:26.

Wczoraj Argentyńczycy urwali punkty Korei Płd. /Fot. Marek Biczyk

Na dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami mediów gościli trener Bogdan Wenta, jego asystent Damian Wleklak, lekarz kadry dr Maciej Nowak oraz Sławomir Szmal i Mariusz Jurkiewicz. W zasadzie nie powracał już temat wczorajszego meczu, jak wszyscy podkreślali liczy się już tylko co przed nami. A przed naszym zespołem potyczka z Argentyną, drużyną teoretycznie słabszą, ale zarazem nieobliczalną.

– To są Mistrzostwa Świata i nikt nie położy się przed nami na boisku. Argentyna to najlepszy zespół na swoim kontynencie i ten fakt przemawia już sam za siebie. Musimy być bardzo uważni, przed wszystkim w obronie, pełna koncentracja od samego początku to sprawa priorytetowa. Mam nadzieję, że od meczu ze Słowacją wszysto pójdzie w dobrym kierunku. Przed nami trzej rywale, którzy są więcej niż w naszym zasięgu – mówi selekcjoner.

Nikt z naszych zawodników nie zgłosił po pierwszym spotkaniu żadnych poważniejszych urazów. Sztab medyczny pracował do wpół do pierwszej w nocy.

– Wczoraj było trochę nerwów, ale pierwszy mecz zawsze jest nietypowy. Najważniejsze, że plan został wykonany i mamy dwa punkty. Teraz przed nami mecze z Argentyną oraz Chile, nie możemy ani na chwilę odpuścić, bo może się to źle skończyć. Dlatego będziemy się cały czas wzajemnie mobilizować, to naprawdę pomaga – dodaje kapitan kadry Sławomir Szmal.

Dzisiejszego wieczoru Polacy wystąpią w białych koszulkach i spodenkach, nasi przeciwnicy zaś w granatowych. Zawody poprowadzi serbska para Nikolic-Stojkovic, która sędziowała podczas październikowego meczu eliminacyjnego do Euro 2012, kiedy na warszawskim Torwarze Polacy pokonali Ukrainę. Transmisję na żywo z meczu Polska-Argentyna przeprowadzą TVP 2 i TVP Sport.    

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest