10 stycznia 2011

Za nami konf. prasowa dotycząca MŚ 2011

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa Związku Piłki Ręcznej w Polsce z udziałem zawodników oraz sztabu szkoleniowego kadry narodowej mężczyzn. Spotkanie dotyczyło oczywiście wyjazdu Polaków na rozpoczynające się w środę w Szwecji Mistrzostwa Świata, a odbyło się warszawskim hotelu Marriott nieopodal portu lotniczego Okęcie.

Przed konferencją dziennikarze mieli czas na rozmowy indywidualne z kadrowiczami, trenerami oraz sztabem medycznym kadry, co skrzętnie wykorzystali. Największa popularnością wśród przedstawicieli mediów cieszyli się oczywiście kapitan reprezentacji Sławomir Szmal oraz selekcjoner Bogdan Wenta.

 

O godzinie 13:00 przyszedł czas na oficjalną część spotkania. Jako pierwszy głos zabrał Sekretarz Generalny ZPRP Marek Góralczyk, który omówił logistyczne przygotowanie do imprezy, poruszył również temat polskiej aplikacji w wyścigu o organizację czempionatu globu w 2015 roku, decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec stycznia, podczas fazy finałowej MŚ w Szwecji. Na konferencji obecny był też przedstawiciel Sponsora Strategicznego Polskiej Piłki Ręcznej czyli firmy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji PGNiG Włodzimierz Kleniewski w imieniu sponsora życzył naszej drużynie powodzenia i powtórzenia sukcesów z poprzednich dwóch turniejów finałowych mistrzostw, kiedy to Polacy wracali ze srebrnym (2007) i brązowym (2009) medalem. Podkreślił też ogromny sukces Sławomira Szmala jakim było zajęcie szóstego miejsca w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców naszego kraju w 2010 roku.

Po tych wystąpieniach przyszła pora na krótkie podsumowanie przygotowań ze strony trenera Bogdana Wenty. Selekcjoner omówił też pokrótce rywali Biało-czerwonych w pierwszej fazie turnieju, a więc kolejno ekipy Słowacji, Argentyny, Chile, Korei Płd. oraz Szwecji. Zaś kapitan kadry Sławomir Szmal mówił o bardzo dobrej atmosferze panującej w ekipie i o tym, że wraz z kolegami koncentrują się na każdym kolejnym rywalu, bo jak dotąd taka właśnie taktyka, a nie szumne deklaracje, przynosiła efekty. Na zakończenie Rzecznik Prasowy ZPRP Jan Korczak-Mleczko podziękował zebranym za przybycie, a zarazem poprosił aby trzymali kciuki za udany występ reprezentacji Polski na 22 Mistrzostwach Świata w Szwecji.       

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest