Strona główna | ZPRP | G.Tkaczyk dementuje inf. o transferze

G.Tkaczyk dementuje inf. o transferze

 

Dziś rano polskie media obiegła wiadomość iż rozgrywający reprezentacji Polski, Grzegorz Tkaczyk, podpisał 3-letni kontrakt z drużyną mistrza Polski, Vive Targi Kielce. Sam zainteresowany dementuje te informacje. Umowa zawodnika z jego obecnym klubem, Rhein-Neckar Loewen, obowiązuje do czerwca 2011 roku.

Jeszcze w poniedziałek prezes Vive Targów Kielce, Bertus Servaas, zaprzeczał, że umowa z reprezentantem Polski została podpisana. Jednak zgodnie z ustaleniami lokalnych mediów, popularny "Młody" podpisał już z "żółto-biało-niebieskimi" trzyletni kontrakt i do Kielc trafi wraz z początkiem nowego sezonu, w czerwcu 2011 roku. Sam zawodnik kategorycznie zaprzeczył tym doniesieniom. 

Mistrzowie Polski szukają kolejnego klasowego rozgrywającego. Transfer Tkaczyka wydaje się więc idealnym rozwiązaniem. 30-letni zawodnik dobrze spisuje się zarówno w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi, jak i w Lidze Mistrzów. Obecnie przebywa on na zgrupowaniu kadry narodowej w Cetniewie, gdzie reprezentacja przygotowuje się do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu mistrzostw świata w Szwecji.

Pojawienie się Tkaczyka w Kielcach może również oznaczać, że kielecki klub pożegna się z którymś ze swoich środkowych rozgrywających. Pierwszy w kolejności jest w tym wypadku Duńczyk Henrik Knudsen, który od dłuższego czasu gra znacznie poniżej oczekiwań. Tkaczyk może występować również na lewej połówce. Na tej pozycji w drużynie mistrza Polski również jest dość duża konkurencja.