27 grudnia 2010

Wygrana juniorów na początek

Polscy juniorzy od zwycięstwa 22:17 (7:11)  nad  Finlandią rozpoczęli grę w 3. międzynarodowym turnieju Victor’s Cup w Merzig. We wtorek zespół Jacka Okpisza rozegra dwa mecze – z Islandią i broniącymi trofeum Niemcami. Triumfatora imprezy poznamy w środę.

– W przypadku wygranej z Islandią awansujemy do najlepszej czwórki turnieju – powiedział trener Okpisz. – W pierwszej połowie meczu z Finami mieliśmy bardzo słabą skuteczność a i szczęście też nam nie dopisywało. Momentami zespół miał fragmenty gry, których już po prostu nie przystoi prezentować. W drugiej połowie też nie ustrzegliśmy się błędów, ale ogólnie było już znacznie lepiej. Tę część gry wygraliśmy przecież dziewięcioma bramkami.

Częściowym usprawiedliwieniem polskiej drużyny są kontuzje Michała Piwowarczyka i Krzysztofa Mogielnickiego, którzy zostali w kraju. Z kolei Paweł Paczkowski przygotowuje się z młodzieżówką, przed którą start w kwalifikacjach (7-9 stycznia) do Mistrzostw Świata 2011.

Mecze w Victor’s Cup odbywają się system 2×25 min. W grupie II grają reprezentacje Szwajcarii, Słowacji, Egiptu (triumfator młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich z Singapuru) i regionu Saary.

Polska – Finlandia 22:17 (7:11)
POLSKA: Kapela, Małecki – Daszek 6, Kubała 4, Biegaj, Kuźdeba 1, Chyliński, Walczak, Rogulski 1, Staszewski 2, Obiała 1, Szczęsny 6, Kondratiuk, H. Kornecki, Subocz, Abram 1.   

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorów

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest