Strona główna | Szkolenia | Kursokonferencja w Żaganiu

Kursokonferencja w Żaganiu

 

Tuż przed przerwą świąteczną w Żagańskiej Hali widowiskowo –sportowej „Arena Żagań” odbyła się III Kursokonferencja szkoleniowa dla sędziów, nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów grup dziecięcych i młodzieżowych piłki ręcznej z województwa lubuskiego w której uczestniczyło 40 nauczycieli, instruktorów i trenerów. Dzięki staraniom organizatorów w roli wykładowców wystąpili  trenerzy reprezentacji Polski w piłce ręcznej , którzy w dniach 16-19 grudnia przebywali na zgrupowaniu szkoleniowym przed meczami z reprezentacją Rumunii.

 

Zajęcia teoretyczne z zakresu ”Metodyka i systematyka ćwiczeń w nauczaniu gry w obronie 3:3 oraz organizacji gry zespołowej przeciw obronie 3-3” przeprowadził trener reprezentacji Polski B Leszek Biernacki. Wykład uatrakcyjniony był wieloma slajdami. Po zajęciach teoretycznych  trenerzy Andrzej Kaczorowski  i Marcin Pilch przeprowadzili zajęcia praktyczne z  udziałem zawodników grupy młodzików UKS Czarni Żagań. Chłopcy mieli dużo szczęścia ponieważ, podczas pobytu w Żaganiu zespołu Vive Kielce także uczestniczyli w treningu, który z kolei poprowadzili Bogdan Wenta wspólnie z Mariuszem Jurasikiem. Obaj Panowie zademonstrowali wiele ciekawych ćwiczeń i rozwiązań taktycznych będących uzupełnieniem zajęć teoretycznych.

Z kolei Krzysztof Bąk, sędzia PGNiG Superligi, przedstawił w formie prezentacji zmiany w przepisach gry w piłkę ręczną. Uczestnicy konferencji korzystając z okazji zadawali wiele pytań, które dotyczyły szczegółów interpretacji poszczególnych zmian.

Kolejnym tematem był „Street handball, beach handball jako gry uzupełniające w nauczaniu piłki ręcznej”. W prezentacji Łukasza Kudły przedstawiono ciekawe filmy i zdjęcia ukazujące street handball jako nową, coraz bardziej popularną grę rekreacyjną, która może być stosowana  w nauczaniu gry w piłkę ręczną. Street Handbal czyli „uliczna piłka ręczna” zdobywa coraz większą popularność w Europie. Jest prezentowana na większości szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego i instruktorów piłki ręcznej. Na pomysł stworzenia ulicznej wersji szczypiorniaka wpadli Duńczycy Ole Andersen, Torben Sorensen i Lasse Boesen.

                                    Każdy z uczestników otrzymał przygotowany przez organizatorów pakiet  materiałów szkoleniowych i certyfikat uczestnictwa w kursokonferencji, które wręczali prezes LZPR Pan Bronisław Maly i v-c Prezes LZPR Pan Dariusz Kudła. III Kursokonferencja szkoleniowa dla sędziów, nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów grup dziecięcych i młodzieżowych piłki ręcznej z województwa lubuskiego została zorganizowana przy współpracy: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, LZPR, Wydziału Organizacji Szkolenia LZPR, Urzędu Miasta Żagań, Spółki Pałac Książęcy – Żagań , Agencji marketingu sportowego i organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych – PROSPER sport & event.