Strona główna | ZPRP | Z Turcją na remis

Z Turcją na remis

 

Młodzieżowa reprezentacja Polski, przebywająca na zgrupowaniu w Dzierżoniowie, rozegrała dwa towarzyskie mecze z Turcją. Zespół prowadzony przez Jarosława Cieślikowskiego w pierwszym meczu wygrał 38:25, a w drugim doznał porażki 31:34. Obie ekipy przygotowują się do styczniowych kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2011.

W rewanżu wygrali Turcy Fot. www.zabkowiceslaskie.pl

W sparingach zagrał rekonwalescent Artur Giela, który w rewanżu na boisku pojawiał się wyłącznie przy egzekwowaniu rzutów karnych. Jednym z trójki bramkarzy był, także powracający do zdrowia, Paul Bar. Zespół czeka jeszcze na dojście do pełnej sprawności Rafała Przybylskiego. Decyzja o jego grze w kwalifikacjach zapadanie tuż przed odlotem do Belgii.

– Jeżeli gramy w pełnym składzie to jesteśmy w stanie wiele zdziałać. W drugim sparingu nastawiliśmy się na testowanie podwyższonej obrony 5+1 i 4+2. Dałem więcej pograć zmiennikom, gdyż w eliminacjach ich wsparcie będzie bardzo potrzebne. Niestety nie wszyscy wykorzystali szansę – podsumował trener Cieślikowski.

Szkoleniowiec pochwalił Mateusza Przybylskiego, Artura Gielę, Kamila Syprzaka, Tomasza Klingera i Adriana Nogowskiego  Dwaj ostatni w pierwszym meczu zdobyli po siedem bramek – większość po wykończeniu kontr.    
Zdjęcie "rodzinne"obu ekip Fot. www.zabowiceslaskie.pl

Kadrowicze 2 stycznia, w 18-osobowym składzie, zbiorą się na krótkim zgrupowaniu w Legionowie. 6 stycznia rano szesnastu wybrańców poleci do Brukseli. O awans Polacy zagrają z Belgią, Rumunią i Węgrami. Nasz sztab szkoleniowy dysponuje materiałami dotyczącymi najpoważniejszego rywala, jakim wydają się Rumuni. Tylko zwycięzca grupy zagra w finałach, które odbędą się w Grecji.

Dzierżoniów: Polska – Turcja 38:25 (16:12)
POLSKA: Dudek, Szczecina, Bar – Syprzak 1, Pacześny 3, Giela 5, Kryszeń 2, Klinger 7, Paczkowski 4, Łyżwa 2, Nogowski 7, Jankowski 3, M.Przybylski 3, Łangowski 1.

Ząbkowice Śl.: Polska – Turcja 31:34 (15:15)
POLSKA: Bar, Szczecina – Syprzak 3, Pacześny 1, Giela 7, Kryszeń 2, Klinger 4, Paczkowski 3, Łyżwa 1, Nogowski 2, Jankowski 1, Bałwas 1, Mokrzki 2, M.Przybylski 2, Łangowski 2.