Strona główna | Handball Polska | Ukazał się 44 Handball Polska

Ukazał się 44 Handball Polska

 

Ukazał się nr 44 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach Empik. Można je również kupić w siedzibie Związku. Czytelnikom prenumerującym miesięcznik uprzejmie przypominamy o dokonaniu przedpłaty na 2011 rok.

Kończy się powoli rok, który bez wątpienia możemy uznać za kolejny udany dla polskiej piłki ręcznej. Rozpoczęli go czwartym miejscem na styczniowych mistrzostwach Europy nasi wspaniali szczypiorniści. To był najlepszy start Polaków w historii rywalizacji o prymat w Europie, a przecież niewiele brakowało, a z Austrii wracalibyśmy z medalami na szyi.

Wspaniałym podsumowaniem występów naszych narodowych zespołów w ostatnich 12 miesiącach jest awans podopiecznych Kima Rasmussena do play off Mistrzostw Świata 2011. Zagraniczne ekipy były zadowolone z organizacji turnieju w Lublinie. Polki w pokonanym polu zostawiły m.in. Austrię i Słowację. Z tym drugim zespołem, dwa lata temu w podobnych okolicznościach, przegrały. MVP turnieju została Karolina Kudłacz (umieściliśmy ją na plakacie), a najlepszą bramkarkę wybrano Małgorzatę Sadowską. Teraz duński szkoleniowiec, posiadający niewątpliwie dar mobilizowania drużyny, będzie miał wyjątkową okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami. Polki o grę w finałach MŚ zagrają z … Dunkami.


Kibice biało-czerwonych już odliczają dni dzielące do powrotu na ojczyzny łono, po ośmiu latach występów w Bundeslidze, najlepszego piłkarza ręcznego 2009 roku. Ze Sławomirem Szmalem rozmawiamy w świątecznej atmosferze o tym, że najtrudniejszym wyczynem w ciągu roku jest dla niego wybranie świątecznego prezentu dla żony. „Kasa” za kilka miesięcy będzie mógł już reprezentować barwy Vive Targów Kielce.


Mistrzowie Polski udanie zakończyli tegoroczne rozgrywki w Lidze Mistrzów. Nadal mają szanse na awans do dalszej fazy. W klubie cały czas obowiązuje zasada pozyskiwania bogatych sponsorów. Ostatnim z nich jest dobrodziej, który firmę ma zarejestrowaną w Ugandzie. 


Z przyjemnych chwil w ostatnim okresie w klubowym wydaniu warto wymienić historyczny, bo pierwszy, awans Azotów Puławy w europejskich rozgrywkach. Przedstawiciel PGNiG Superligi nie bez trudu uporał się z macedońskim klubem, ale kto za jakiś czas będzie o tym pamiętał. Liczy się przede wszystkim awans. 
W grudniowym wydaniu ujawniamy rąbek kulis starań Polski o organizację Mistrzostw Świata 2015 mężczyzn. Najpoważniejszym kontrkandydatem wydaje się być Katar. Gospodarza tej imprezy poznamy pod koniec stycznia 2011r.

Kibice Słupi Słupsk, która sposobi się do gry w Superlidze i Piotrkowianina powinni być usatysfakcjonowani. W tym ostatnim przypadku stery trenerskie od niedawna dzierży najcięższy gracz ligi Tomasz Matulski. Drużyna pod jego kierunkiem powoli zaczyna się odbijać od dna tabeli.

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Dla Ewy Wilczek będą inne od poprzednich, bo po raz pierwszy spędzi je z mężem i 10 miesięczną córeczką Leną. Obszernie piszemy o reprezentacji Szwecji, rywalu Polaków w grupie MŚ 2011. Drużyna „Trzech Koron” stara się niuanse przygotowań do tak ważnej imprezy opracować do perfekcji. W osiągnięciu „sukcesu we własnym domu” mają dopomóc obcisłe stroje. Dziennikarze uważają je za niemęskie, a selekcjonerzy odpierają zarzuty, mówiąc, że dzięki nim zawodnicy unikną  szarpania za koszulki.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego nagrodą są gadżety Borusii Dortmund – koszulka i bidon. Aby ją wygrać na początek trzeba podać hasło z krzyżówki i wysłać na adres redakcji wraz z kuponem.