Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Turniej dziewcząt w Korbielowie!

Turniej dziewcząt w Korbielowie!

 

W sobotę, 11 grudnia, o godz. 8:30 w hali sportowej w Korbielowie rozpocznie się IV Regionalny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W ramach imprezy rozegrane zostaną VI i VII kolejka Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, której patronują Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Śląski Związek Piłki Ręcznej. Ta edycja będzie jednak wyjątkowa, albowiem po raz pierwszy swoje mecze rozegra reprezentacja podbeskidzkiej ligi, która zmierzy się MKS MOS Katowice oraz reprezentacją Śląska.

 

Przypomnijmy, że w lidze gra dziewięć drużyn: Bielsko-Biała, Futsal Węgierska Górka, Gimnazjum 16 Bielsko-Biała, Jeleśnia, Łękawica, Łodygowice, Międzybrodzie Bialskie, Twardorzeczka i Żywiec. Ten turniej nie będzie jednak taki jak poprzednie i przejdzie do historii piłki ręcznej na Podbeskidziu!

– Po raz pierwszy swój mecz rozegra reprezentacja Ligi Podbeskidzia! To drużyna złożona z dziewcząt występujących w naszej lidze. Przeciwnikami będą MKS MOS Katowice i Reprezentacja Śląska! Mecz z MSK MOS Katowice rozpocznie się o 12.00, a z Reprezentacją Śląska o 13.00. Zapraszamy kibiców, aby wsparli nasze dziewczęta w tym niezwykłym wydarzeniu – podkreślają Mateusz Pindel i Jarosław Dudek, koordynatorzy ligi!

Reprezentacja PODBESKIDZKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT:

Kadra na mecz z MKS MOS Katowice:

Maja Janusz, Katarzyna Marek, Aleksandra Popow i Agnieszka Wichary (Gimnazjum 16 Bielsko-Biała), Anna Ficoń, Marzena Jeleśniańska i Bożena Pranschke (Futsal Węgierska Górka), Kamila Białecka, Gabriela Gołek, Anna Klimczak i Monika Klimczak (Jeleśnia), Weronika Barcik, Anna Mrózek, Anna Raczek II i Agnieszka Rodak (Łękawica), Sara Barcik, Monika Rabka i Katarzyna Wisła (Łodygowice), Justyna Duraj, Klaudia Kudrys, Kamila Legień i Sylwia Libionka (Międzybrodzie Bialskie), Kamila Janota, Beata Kryszyłowicz, Beata Skupień, Aleksandra Stasica i Marlena Staszek (Twardorzeczka) oraz Angelika Dziedzic i Magdalena Słupska (Żywiec).

Kadra na mecz z Reprezentacją Śląska:

Alina Bialik, Agata Bruździńska, Barbara Koim i Joanna Zając (Bielsko-Biała), Iga Bierońska, Sylwia Krzus, Elżbieta Mieszczak i Kinga Motyka (Futsal Węgierska Górka), Gabriela Cwajna, Natalia Czul, Dagmara Jurys, Dajana Kubalańca i Magdalena Mędrala (Jeleśnia), Wioletta Błachut, Katarzyna Duda, Agnieszka Gradek, Magdalena Jasiewicz i Anna Tomiczek (Łękawica), Barbara Czernek, Justyna Fijak, Dominika Słowiak i Agnieszka Wojtyła (Łodygowice), Aleksandra Biela, Karolina Felbór i Marta Waluś (Międzybrodzie Bialskie), Patrycja Puchacz (Twardorzeczka) oraz Sabina Kiełtucka, Katarzyna Mieszczak i Dorota Mikołajek (Żywiec).