7 grudnia 2010

Kadra w Dormagen, jutro mecz z Niemcami!

Reprezentacja Polski seniorów jest już w niemieckim Dormagen pod Kolonią, gdzie przygotowuje się do jutrzejszego meczu przeciw drużynie gospodarzy. Już w Niemczech do kolegów występujących na co dzień w PGNiG Superlidze dołączyli gracze z klubów Toyota Handball Bundesligi. Kadra na potyczkę z naszymi zachodnimi sąsiadami liczy ostatecznie szesnastu zawodników. Dziś o godzinie 17:30 Polacy odbyli pierwszy wspólny trening na hali TSV Sportcenter Dormagen.

Bartosz Jurecki przedziera się przez niemiecką obronę, w tle Lars Kaufmann i Holger Glandorf /Fot. Marek Biczyk   

Do Niemiec nie polecieli ostatecznie Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski, którzy borykają się z kłopotami zdrowotnymi. Trener Bogdan Wenta zdecydował, że obu graczom przyda się kilka dni odpoczynku. Polska ekipa wyleciała do Dusseldorfu dzisiaj o godzinie 7:40 rano, skąd autokarem udała się do pobliskiego Dormagen. Około południa wszyscy zakwaterowani już byli w hotelowych pokojach, na miejscu stawili się też w komplecie zawodnicy grający w klubach niemieckich. Wyjątkowo, z racji wcześniejszego przyjazdu do Polski, Sławomir Szmal, Karol Bielecki i Marcin Lijewski podróżowali wraz z drużyną już z Warszawy.

Zanim zawodnicy udali się na pierwsze wspólne zajęcia w planach mieli jeszcze wspólną wizytę w polskim Konsulacie w Kolonii i spotkanie z miejscową Polonią, niestety z powodów logistycznych, czyli korków paraliżujących zimą Kolonię o tej porze dnia, nie doszła ona do skutku. Istniało bowiem ryzyko, iż Biało-czerwoni spóźnią się na wieczorny trening, czego nie wyobrażał sobie sztab szkoleniowy kadry. Na jutro zaplanowano jedynie krótki rozruch, który potrwa około godziny. A już o godzinie 18:15 początek meczu Niemcy – Polska w Lanxess Arena. Będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn w tej hali od czasu pamiętnego finału mistrzostw świata w roku 2007! W polskiej jest dziewięciu zawodników, którzy wtedy pojawili się na parkiecie.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Niemcami (08.12.10 – Kolonia):

1. Jurasik Mariusz – KS Vive Targi Kielce

2. Rosiński Tomasz – KS Vive Targi Kielce

3. Kuchczyński Patryk – KS Vive Targi Kielce

4. Grabarczyk Piotr – KS Vive Targi Kielce

5. Zaremba Mateusz – KS Vive Targi Kielce

6. Wyszomirski Piotr – KS Azoty Puławy

7. Orzechowski Robert – MMTS Kwidzyn

8. Tomczak Bartłomiej – MKS Zagłębie Lubin

9. Bielecki Karol – Rhein-Neckar Löwen

10. Tkaczyk Grzegorz – Rhein-Neckar Löwen

11. Szmal Sławomir – Rhein-Neckar Löwen

12. Lijewski Marcin – HSV Hamburg   

13. Siódmiak Artur – TuS N-Lübbecke GmbH

14. Tłuczyński Tomasz – TuS N-Lübbecke GmbH

15. Jaszka Bartłomiej – Füsche Berlin

16. Jurecki Bartosz – S.C. Magdeburg   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest