6 grudnia 2010

Mecz Niemcy-Polska w TVP Sport

To będzie wielkie wydarzenie! W najbliższą środę (8 grudnia) reprezentacja Polski mężczyzn zmierzy się w Kolonii w towarzyskim spotkaniu z Niemcami. Transmisja na żywo tylko w TVP Sport. To będzie wielki rewanż za finał mistrzostw świata z 4 lutego 2007 roku. W tamtym spotkaniu górą byli nasi zachodni sąsiedzi, ale dla Polaków był to pierwszy sukces za kadencji trenera Bogdana Wenty. Obie ekipy grały już odtąd ze sobą cztery razy, ale teraz zmierzą się dokładnie na tym samym boisku – Lanxess Arena.

Michał Jurecki przedziera się przez niemiecką obronę podczas ostatnich ME w Austrii /Fot. Marek Biczyk

Będzie to oczywiście bardzo prestiżowy mecz, więc selekcjoner Bogdan Wenta wysłał powołania do wszystkich zawodników stanowiących o sile kadry narodowej, z Karolem Bieleckim, Grzegorzem Tkaczykiem, Sławomirem Szmalem i braćmi Lijewskimi na czele. To spotkanie ma także olbrzymie znaczenie w przygotowaniach do mistrzostwa świata, które rozpoczną się już 13 stycznia w Szwecji. Mecze światowego czempionatu również będzie można zobaczyć tylko na antenie TVP.

Telewizja Polska stała się monopolistą, jeśli chodzi o występy naszych reprezentacji w piłce ręcznej w imprezach rangi mistrzowskiej. W latach 2011-14 TVP przeprowadzi transmisje z pięciu najważniejszych międzynarodowych turniejów – zarówno kobiet, jak i mężczyzn: mistrzostw świata 2011 i 2013, mistrzostw Europy 2012 i 2014 oraz igrzysk olimpijskich w Londynie 2012.

Niemcy – Polska w TVP Sport i sport.tvp.pl:

8.12.2010 – początek transmisji o godz. 18:05.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest