4 grudnia 2010

Pierwsze punkty Słowaczek

W meczu dwóch najsłabszych drużyn, trwającego w Lublinie turnieju preeliminacyjnego do MŚ 2011, Słowacja pokonała Cypr 51:20 (23:12). Tym samym nasze południowe sąsiadki zdobyły pierwsze punkty w imprezie. Wiemy też już, że w końcowej klasyfikacji podopieczne Stefana Katusaka zajmą 4 miejsce, a zawodniczki z wyspy Afrodyty uplasują się na pozycji ostatniej.

/Fot. Jakub Gucma

Podobnie jak przed poprzednimi spotkaniami z udziałem Cypryjek, także teraz ich przeciwniczki były zdecydowanymi faworytkami. Niewiadomą były jedynie rozmiary zwycięstwa Słowacji. Trener outsidera eliminacyjnej grupy B – Apostolos Michail – nie ukrywa zresztą, iż dla jego drużyny sama możliwość grania z zespołami takimi jak Polska, Austria czy Słowacja to niezwykle ważna lekcja handballu, która z pewnością będzie procentować w przyszłości.

Nie inaczej było i tym razem. Słowaczki dominowały na parkiecie od pierwszego gwizdka, po kwadransie prowadziły już 12:5 i systematycznie powiększały przewagę. W ich szeregach prym wiodła córka poprzedniego selekcjonera słowackiej reprezentacji – Petra Popluharova, która w całym meczu aż jedenaście razy umieściła piłkę w cypryjskiej bramce. Wśród pokonanych wyróżnić należy Lito Ellinę, autorkę sześciu bramek. Do przerwy Słowacja prowadziła 23:12, aby ostatecznie zwyciężyć 51:20. Warto dodać, iż dwudziesty, zdobyty w ostatnich sekundach, gol  dla Cypru wzbudziła wielką radość zarówno na ławce tej drużyny jak i wśród kibiców zgromadzonych na trybunach.

/Fot. Jakub Gucma

Słowacja – Cypr  51:20 (23:12)

Słowacja: Grandtnerova – Popluharova 11, Zidekova 7, Holla 6, Blazekova 5, Trochtova 5, Kovalickova 4, Szolossiova 4, Pilekova 3, Jakubisova 2, Kosikova 2, Pajtasova 2.

Cypr: Matsouka, Taki – L.Ellina 6, Papa 4, Syzinou 4, Charalambous 2, Ktori 2, Digeni 1, E.Ellina 1, Andreou, Fiakkou, Gastrinaki, Ioannou, Katsikides.

Sędziowały: Branka Maric i Zorica Masic (obie Serbia).

Widzów: 100.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest