Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 43 Handball Polska

Ukazał się nr 43 Handball Polska

 

Ukazał się nr 43 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w Lublinie podczas turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata 2011 kobiet oraz tradycyjnie w sieci „Kolportera” i w salonach Empik. Można je również kupić w siedzibie Związku. Każdy z czytelników w dowolnym momencie może zamówić prenumeratę w ZPRP.

Najnowszy numer otwiera fotoreportaż z klasyku naszej męskiej ekstraklasy. Mecze Wisły Płock z Vive  Kielce  zawsze przechodzą do historii. 17 listopada padł rekord frekwencji na ligowym spotkaniu piłki ręcznej w Polsce. Mecz w Orlen Arenie obejrzało grubo ponad pięć tysięcy widzów. Sportowemu otwarciu obiektu towarzyszyło wygaszenie świateł, pokazy zespołów: tanecznego i muzycznego. Zaprezentowano nową wiślacka piosenkę. Na resztę wieczoru na parkiet zaproszono zawodników obu drużyn.

Jesień to czas kwalifikacji zespołów narodowych do imprez najwyższej rangi. Podopieczni Bogdana Wenty grę o udział w Euro 2012 rozpoczęli mocnym uderzeniem. Bez problemów wysoko pokonali Ukrainę. W kolejnym występie poszło im już jednak gorzej. Remis w Portugalii osiągnęli dosłownie w ostatnim momencie.

Białoczerwoni mają już zagwarantowany udział w styczniowych Mistrzostwach Świata. Dla naszych kibiców wybierających się do Szwecji przygotowaliśmy przewodnik, jak i czym najtaniej tam dojechać i jakie ceny obowiązują na miejscu.

O takich zawodnikach mówi się, ze łapią piłki na wysokości drugiego piętra. Niezwykle rzadko zdarza się, że do polskiej kadry trafia zawodnik o tak doskonałych warunkach fizycznych. 19-letni kołowy (206 cm, 115 kg) Orlen Wisły Płock ma za sobą pierwsze powołanie do kadry Bogdana Wenty. Kamil Syprzak jeszcze nie zadebiutował w tej drużynie,  ale to tylko kwestia czasu. Z młodym piłkarzem przeprowadziliśmy wywiad pod wielce wymownym tytułem „Klapsy w tyłek”.

Rozmawialiśmy także z jego starszym kolegą z zespołu narodowego. Materiał „Lis z ambicjami” dotyczy Bartłomieja Jaszki, który notuje doskonały sezon w Bundeslidze w barwach Fuesche Berlin. Mistrz Polski juniorów z 2002 r. wspomina kto w drużynie Ostrovii był tzw. rozśmieszczaczem towarzystwa, udając np. pociąg o północy na korytarzu hotelu.  

Początek grudnia to turniej kwalifikacyjny kobiet do mistrzostw świata. W Lublinie nasze panie powalczą z Austrią, Słowacją, Wielką  Brytanią i Cyprem o jedno miejsce premiowane udziałem w play off. Trener Kim Rasmussen bardzo liczy na pomoc kibiców. Zależy mu na głośnym dopingu w hali Globus.

O tym, że każda piłkę można obronić rozprawia jego asystent z kadry Polski, Antoni Parecki. To specjalista najwyższej klasy w szkoleniu bramkarzy. Trochę zapomniany w ojczyźnie, dwukrotny mistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski, od kilku miesięcy godzi pracę w Danii z obowiązkami w reprezentacji Polski. Z jego wskazówek może korzystać Patrycja Mikszto, która na naszych łamach mówi: W tej chwili mamy najmocniejszą kadrę od kilku lat. Wiemy, że nie możemy tego zepsuć i z pewnością powalczymy w Lublinie o wygraną. Wierzę, że w tym składzie możemy osiągnąć wiele.

Nie zapomnieliśmy o młodszych rocznikach kadr. Podsumowujemy tegoroczne dokonania i piszemy o  tym co w najbliższym czasie czeka młodzieżówkę kobiecą i juniorów młodszych.

Dla kolekcjonerów plakatów przygotowaliśmy zdjęcie kadrowiczek Rasmussena. W dziale portretury autorstwa Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego tym razem przyszedł czas na Piotra Wyszomirskiego.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego nagrodą są gadżety sponsora ZPRP – Trans-Poz. SA – koszulka polo,  latarka, kubek termiczny i scyzoryk. Aby ją wygrać na początek trzeba podać hasło z krzyżówki i wysłać na adres redakcji wraz z kuponem.