Strona główna | Szkolenia | Wisła partnerem THW Kiel

Wisła partnerem THW Kiel

 

"Handball Friends in United Europe" – taką nazwę nosi partnerski program, którego pierwszymi uczestnikami zostały SPR Wisła Płock oraz słynny THW Kiel. W ramach porozumienia, podpisanego w środę w Orlen Arenie przez prezesa płockiego klubu – Andrzeja Miszczyńskiego i generalnego menadżera triumfatora ostatniej edycji Ligi Mistrzów – Ulricha Derada, oba kluby podejmą współpracę na płaszczyźnie sportowej, marketingowej oraz organizacyjnej. Już w sierpniu THW Kiel zagra na turnieju organizowanym przez Wisłę. W rewanżu Płocczanie wyjadą do Kiel na obóz oraz wezmą udział w turnieju organizowanym przez klub z Kilonii.

Fani Orlen Wisły Płock podczas wczorajszego meczu z Vive Targi Kielce /Fot. Marek Skorupski 

– Bardzo cieszymy się z podjęcia współpracy z tak utytułowanym klubem. Chcemy wzorować się na najlepszych i korzystać z ich ogromnego doświadczenia. Współpraca z klubem z Kolonii to także dodatkowy atut w negocjacjach z zawodnikami, którzy z Wisły będą mieli krótszą drogę do najlepszego zespołu świata. Umowa daje możliwość wymiany doświadczeń oraz współpracę szkoleniową działającą w obie strony – powiedział na konferencji prasowej prezes Miszczyński.

– W sierpniu przyszłego roku nasz klub zagra w Płocku w ramach turnieju towarzyskiego. Planujemy także zorganizować wspólny obóz, podczas którego zawodnicy obu drużyn będą mieli okazję razem trenować. Nie chodzi nam o współpracę tylko na zasadzie sparingów, planujemy kooperować na wielu płaszczyznach – podsumował z kolei generalny menadżer THW.

(JKM)