5 listopada 2010

Miasto zdecydowało się pomóc SPR Lublin

Po ponad trzygodzinnych obradach, lubelska Rada Miasta zdecydowała się pomóc upadającemu klubowi SPR Lublin. Radni większością głosów zgodzili się, by miasto przekazało 500 tys. zł. na zwiększenie kapitału spółki. – Wszyscy głęboko odetchnęliśmy z ulgą. Widać, że ten klub jednak coś dla miasta znaczy – powiedział po zakończeniu głosowania prezes SPR Andrzej Wilczek.

– Muszę też przyznać, że ta decyzja jest dla nas ważna z jeszcze jednego powodu. Dzięki temu zwiększa się po prostu wiarygodność SPR i powinno być już znacznie łatwiej pozyskiwać kolejnych sponsorów. Przy okazji zarząd klubu, a także zawodniczki bardzo serdecznie dziękują radnym za decyzję o przekazaniu tych pieniędzy. Teraz postaramy się nie zawieść pokładanych w nas nadziei i będziemy walczyć o jak najlepszy wynik sportowy – dodał po chwili sternik klubu.

Zadowolenia z pozytywnej decyzji na temat dalszego istnienia klubu nie krył także trener zespołu Grzegorz Gościński. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To może być początek odbudowy bardzo silnego klubu piłki ręcznej w Lublinie – mówił. Szkoleniowiec stanie teraz przed trudnym zadaniem. Jego podopieczne kilka dni nie trenowały, a już w sobotę czekają je ligowe zawody z Ruchem Chorzów.

Z kolei 19 i 21 listopada wielokrotne mistrzynie Polski zagrają spotkania III rundy pucharu EHF. Rywalem polskiego zespołu będzie HAC Handball, a oba mecze zostaną rozegrane we Francji. Tamtejsza ekipa zdecydowała się pokryć koszty zakwaterowania, wyżywienia, a dodatkowo w pewnej części także przelotu.

Na koniec Prezes Wilczek zapowiedział, że od stycznia klub będzie miał nowego sponsora. Ma to być m.in. Polska Grupa Energetyczna.

Źródło: Dziennik Wschodni

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest