Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 42 Handball Polska

Ukazał się nr 42 Handball Polska

 

Ukazał się nr 42 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane podczas meczu Polska – Ukraina na warszawskim Torwarze oraz tradycyjnie w sieci „Kolportera” i w salonach Empik. Można je również kupić w siedzibie Związku. Każdy z czytelników w dowolnym momencie może zamówić prenumeratę w ZPRP.


Październikowy numer otwiera wywiad z byłym kapitanem reprezentacji Polski, Grzegorzem Tkaczykiem. Czołowy zawodnik świata wraca do polskiej kadry po ponad dwuletniej przerwie. Nasz rozgrywający zapowiada, że po zakończeniu kariery wróci do Polski, aby kontynuować przygodę z piłką ręczną w roli trenera.

Zanim to nastąpi Tkaczyk wypełnia kontrakt w Rhein-Neckar Loewen. Niemiecki klub w bieżących rozgrywkach rywalizuje w jednej grupie Ligi Mistrzów z Vive Targi Kielce. Mistrzowie Polski po słabym początku zainkasowali wreszcie punkt zdobyty w potyczce z „Lwami”. A mogło być jeszcze lepiej. Na naszych łamach piórem Pawła Kotwicy przypominamy cztery ostatnie spotkania Vive w LM.


Koniec października to z reguły czas dla zespołów narodowych. Podopieczni Bogdana Wenty meczami z Ukrainą i Portugalią rozpoczną grę o udział w finałach ME Serbia 2012. W tym samym czasie zawodnicy reprezentacji B w Wągrowcu będą starali się do siebie przekonać sztab szkoleniowy, że to im należy się miejsce w pierwszej drużynie.


Próżnować nie będzie również kobieca reprezentacja pod wodzą Kima Rasmussena. Nasze panie wybierają się do Rumunii na turniej o Puchar Karpat. Nasz wysłannik w korespondencji z Danii relacjonuje spotkanie z trenerem Rasmussenem i jego przemyśleniami o miejscowej lidze i pracy z reprezentacją Polski.

W wywiadzie z Karoliną Zalewską, nową prawoskrzydłową biało-czerwonych, rozmawiamy o jej wrażeniach po pierwszym zgrupowaniu kadry. Zawodniczka francuskiego Issy Paris Hand wyjaśnia w jaki sposób, grając wcześniej w juniorskich reprezentacjach „Trójkolorowych”, trafiła do naszej kadry.

        
Dużo miejsca poświęcamy SPR Lublin, bo i dużo w tym klubie się dzieje. Tym razem skoncentrowaliśmy się na kondycji … finansowej klubu. W artykule „Dokąd zmierzasz mistrzu?” piszemy o kilkusettysięcznym zadłużeniu klubu, wielomiesięcznych zaległościach płacowych wobec zawodniczek i kadry trenerskiej a także o braku szkolenia młodzieży przez SPR.  Ciekawe rozwiązanie poddaje pod rozwagę trener lublinianek. Grzegorz Gościński uważa, że kluby ekstraklasy obligatoryjnie powinny mieć drużynę juniorek starszych. SPR marzenie o awansie do grypowych rozgrywek Ligi Mistrzyń musi ponownie odłożyć w czasie. Przesądził o tym turniej rozegrany w Lublinie i Chełmie.


Dla kolekcjonerów plakatów przygotowaliśmy zdjęcie Karola Bieleckiego z meczu Vive-Loewen. W dziale portretury (zobacz wszystkie opublikowane  w HP) autorstwa Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego tym razem przyszedł czas na Bogdana Wentę i jego słynne Mamy 15 sekund to dużo czasu.


Na naszych łamach pokazujemy, że na meczach Superligi kluby są w stanie zarobić jednorazowo nawet do 30 tys. złotych w przypadku gdy ich spotkania transmituje telewizja. Problem w tym, że za dodatkowymi pieniędzmi trzeba się sporo nachodzić. Ale to się opłaca!

W materiale „Szpiedzy i superdebiutant” przekazujemy co słychać w obozie reprezentacji Szwecji. Gospodarze najbliższych mistrzostw świata bardzo szczegółowo przygotowują się do tej imprezy. Doszło nawet do tego, że w ich sztabie szkoleniowym jest osoba, która analizuje drużynę szwedzką z „innego wrogiego punktu widzenia”.   

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego nagrodą jest koszulka SK Aarhus, którą ofiarowała Iwona Niedźwiedź. Aby ją wygrać na początek trzeba podać hasło z krzyżówki i wysłać na adres redakcji wraz z kuponem.