22 października 2010

„Karol to godny wzór do naśladowania”

– Karol Bielecki to godny do naśladowania wzór dla naszej młodzieży. Pokazuje, że w sporcie trzeba być niezłomnym, twardym i bardzo dobrze mu się to udaje. Tego mu gratulujemy. – powiedział Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, który obserwował niedzielny mecz Ligi Mistrzów Vive Targi Kielce – Rhein-Neckar Loewen.

Jak się panu podobało to remisowe spotkanie?

To był bardzo dobry mecz, trzymający w napięciu do samego końca. Widzieliśmy w akcji naprawdę klasowych zawodników. Wielka dramaturgia w końcówce i w ostatnich sekundach ten karny…

A organizacja meczu i atmosfera na trybunach?

– Była naprawdę imponująca. Popularność dyscypliny najlepiej budować poprzez sukcesy reprezentacji i dobre występy w elitarnych europejskich rozgrywkach. Vive nas godnie reprezentuje i przyczynia się do popularyzacji szczypiorniaka. Pochodzę z Trójmiasta i tam zawsze piłka ręczna była na wysokim poziomie, cieszyła się dużą popularnością. Były lata przestoju, ale po sukcesach kadry Bogdana Wenty o szczypiorniaku znów jest głośno.

Spotkanie miało szczególnego bohatera, który został powitany po królewsku w Hali Legionów.

– Przyjechaliśmy aby wyrazić uznanie od Premiera Tuska dla Karola Bieleckiego. Po takiej kontuzji znowu gra na światowym poziomie. To jest wzór godny do naśladowania dla naszej młodzieży. Pokazuje, że w sporcie trzeba być niezłomnym, twardym i to mu się udaje bardzo dobrze. Tego mu gratulujemy.

Źródło: handball-polska.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest