15 października 2010

„Polskie” Lwy zawitają do Kielc

Niedzielny mecz Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce z Rhein-Neckar Loewen będzie relacjonowany przez 20 stacji telewizyjnych z Europy, Afryki, Azji i USA. Goście przyjadą do Kielc z Karolem Bieleckim, Sławomirem Szmalem i Grzegorzem Tkaczykiem. Niemiecki zespół z Polakami w składzie nie doznał porażki w trzech spotkaniach LM i jest zdecydowanym liderem grupy 'A’. Tymczasem kielczanie mają zerowy dorobek punktowy, choć zaprezentowali się z dobrej strony w ostatnim meczu z mistrzem Niemiec THW Kiel.

 

Vive czeka na pierwsze punkty w tym sezonie LM /Fot. Patryk Ptak

Kieleccy kibice oczekują zaciętego i stojącego na wysokim poziomie spotkania. W ekipie gospodarzy nikt nie narzeka na kontuzje. – W spotkaniu z THW Kiel zrobiliśmy krok do przodu. Nie dlatego, ze przegraliśmy tyko czterema bramkami z najlepszym zespołem w Europie. Po prostu dostrzegłem coraz lepszą realizacje naszych założeń. W niedzielę musi być z naszej strony ostra walka, powyżej możliwości każdego piłkarza. W tym szukamy naszej szansy, choć nawet ambitna postawa nie gwarantuje sukcesu w starciu z tak trudnym rywalem – powiedział trener Vive Targi Bogdan Wenta.

Po powrocie w poniedziałek z Kilonii piłkarze Vive Targi pojechali do Polkowic. W środę pokonali w meczu ligowym Chrobrego Głogów 38:25, a nad ranem w czwartek wrócili do Kielc. – Dwa dni spędzone w autokarze to spory wysiłek i zmęczenie, ale już po południu mamy trening i do niedzieli musimy wykorzystać czas na taktyczne przygotowanie się do meczu – dodał Wenta.

Spotkanie Vive Targi z Rhein-Neckar będzie też szczególnym momentem dla Karola Bieleckiego i jego tysięcy sympatyków w regionie świętokrzyskim. Zawodnik wystąpi w kieleckiej hali po raz pierwszy od czerwcowego meczu z Chorwacją, podczas którego stracił oko. Kibice szykują się na wielkie powitanie swego ulubieńca i idola sportowego. Bielecki otrzyma też przed spotkaniem specjalny list od premiera Donalda Tuska. Europejska federacja EHF wyraziła zgodę na umieszczenie takiego punktu w programie imprezy Ligi Mistrzów.

Będzie tez inny sympatyczny akcent spotkania. 17-letni Damian z jednej z podwarszawskich miejscowości, kiedyś początkujący gracz piłki ręcznej, u którego rozpoznano raka kości, miał marzenie – spotkać się z czołowymi piłkarzami mistrza Polski, Mariuszem Jurasikiem i Mateuszem Jachlewskim. Fundacja Dziecięca Fantazja, firma Sport Idea oraz kielecki hotel "Tęczowy Młyn"(zaoferował nocleg Damianowi, jego bratu i osobie z fundacji) postarały się, aby takie spotkanie odbyło się w niedzielę w Kielcach.

Źródło: PAP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest