12 października 2010

Młodzież rywalizowała w Węg. Górce

Dnia 9 października w Hali Sportowej oś. XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce (woj. śląskie) rozegrano Turniej dla dziewcząt o Puchar Wójta miejscowej gminy. Nie nagrody były jednak najważniejsze, ale promocja szczypiorniaka wśród najmłodszych. Co cieszy najbardziej, w imprezie udział wzięło osiem nowopowstałych drużyn, w najbliższym czasie w okolicy zaczną działać dwie kolejne. W turnieju zagrały ekipy z Jeleśni, Łękawicy, Łodygowic, Międzybrodzia Bialskiego, Twardorzeczki, Futsalu Węgierska Górka (wcześniej Żabnica) oraz Gimnazjum nr 16 Bielsko-Biała,Żywiec. W klasyfikacji końcowej zawodów najlepsze okazały się zawodniczki z Węgierskiej Górki. – Dzięki tak prężnej mobilizacji wszystkich dziewczynek już najbliższym czasie wystartujemy z mini ligą piłki ręcznej – mówi Iwona Pawełczyk, jedna z inicjatorek całego przedsięwzięcia. Początek rozgrywek wstępnie zaplanowano na 23 października.

Organizatorem turnieju jest stowarzyszenie Futsal, które współpracuje z Ośrodkiem Promocji Gminy Węgierska Górka. – Na chwilą obecną nie stać nas na profesjonalnych sędziów, współpracujemy więc z nauczycielami wychowania fizycznego. Myślę, że w momencie powstania ligi nawiązana zostanie współpraca z Wojewódzkim Związkiem Piłki Ręcznej – kończy Iwona Pawełczyk.

Sekcja piłki ręcznej juniorek Stowarzyszenia Futsal Węgierska Górka liczy już ponad 30 dziewcząt w kategorii wiekowej gimnazjum i szkoły średniej. Drużyna  reprezentuje gminę na Młodzieżowych Turniejach Piłki Ręcznej organizowanych przez Stowarzyszenie Młodzieży Wiejskiej, będzie też brała udział w rozgrywkach Mini Ligi Żywieckiej w Piłce Ręcznej, w których udział brać będą drużyny z powiatu żywieckiego oraz Bielska-Białej.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest