15 września 2010

Slavko Goluza selekcjonerem

Chorwackie media podały nazwisko następcy Lino Cervara na stanowisku trenera kadry narodowej tego kraju. Nowym selekcjonerem ma zostać były kapitan chorwackiej drużyny narodowej, niespełna 39-letni Slavko Goluza, który do tej pory był asystentem Cervara. W czerwcu tego roku, podczas wizyty reprezentacji z Bałkanów w Polsce, to właśnie Goluza prowadził kadrę narodową Chorwacji w dwóch meczach przeciw Polakom, wtedy oficjalnie jeszcze zastępował swego utytułowanego poprzednika.

Slavko Goluza podczas czerwcowej wizyty w Polsce /Fot. Jakub Gucma 

Goluza jest byłym reprezentantem Chorwacji, z kadrą dwukrotnie sięgnął po olimpijskie złoto – w Atlancie w 1996 roku i osiem lat później w Atenach, w 2003 roku triumfował z drużyną narodową na mundialu. W 2006 roku Goluza mianowany został asystentem Lino Cervara w reprezentacji Chorwacji. Tamtejsze media podały, że już awansował na stanowisko selekcjonera, choć Chorwacki Związek Piłki Ręcznej (HRS) nie potwierdził jeszcze oficjalnie tej informacji. 

Wiadomo, że kandydatami do objęcia kadry, oprócz Goluzy, byli Kasim Kamenica (trener wicemistrza kraju – RK NEXE Nasice) oraz Goran Perkovac (były opiekun Kadetten Schaffhausen oraz selekcjoner Szwajcarii).

Źródło: sportowefakty.pl / inf.własna

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest