Strona główna | ZPRP | Polska gospodarzem turnieju el.

Polska gospodarzem turnieju el.

 

ZPRP otrzymał oficjalne potwierdzenie od Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), iż to właśnie Polska będzie gospodarzem turnieju preeliminacyjnego do Mistrzostw Świata kobiet 2011 w Brazylii. Federacja Cypryjska z przyczyn finansowych zrezygnowała z organizacji imprezy, zgodnie z losowaniem drugi w kolejności do praw gospodarza był nasz kraj.

– Zamierzamy podjąć starania o zorganizowanie tego turnieju w Polsce. Wiadomo, że grając przed własną publicznością nasza drużyna miałaby większe szanse na zakwalifikowanie się do dalszych gier – stwierdził parę tygodni temu prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki. Dziś wiemy już, że podczas niezwykle istotnych preeliminacji nasze reprezentantki będą miały dodatkowy wsparcie w postaci dopingujących ich polskich kibiców.

W turnieju, który odbędzie się w dniach 30 listopada – 5 grudnia 2010r., wystąpią ponadto reprezentacje Austrii, Cypru, Wielkiej Brytanii i Słowacji, do fazy play-off awansuje tylko zwycięzca. Miejsce rozgrywania imprezy zostanie ustalone w najbliższym czasie.

Polki rozpoczną zmagania o awans do MŚ przed własną publicznością /Fot. Radosław Cięciel