Strona główna | ZPRP | Liga Mistrzów w Polsacie

Liga Mistrzów w Polsacie

 

Sezon 2009/2010 Ligi Mistrzów przyniósł przełom jeśli chodzi o telewizyjne transmisje i związane z nimi przychody. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) postanowiła kontynuować tę politykę. W Polsce prawa do pokazywania spotkań Champions League nabyła telewizja Polsat, w  zeszłym sezonie mecze najlepszych europejskich zespołów transmitowała stacja TVP Sport.

Telewizja Polsat podpisała umowę z władzami marketingu EHF w sprawie nabycia praw transmisyjnych do rozgrywek VELUX EHF Champions League. Umowa obowiązywać będzie na okres trzech sezonów. Polsat będzie nadawcą wszystkich meczów Ligi Mistrzów Vive Targów Kielce odbywających się w stolicy województwa Świętokrzyskiego.

Na meczach Vive oferta się nie kończy, wręcz przeciwnie. Pozostałe mecze z udziałem najlepszych europejskich zespołów będą dostępne także na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport HD. Z możliwości oglądania spotkań Champions League skorzystają także widzowie TV4, jednak będą oni mieli do dyspozycji tylko wybrane mecze.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że to w naszej stacji zagoszczą najlepsze zespoły i najlepsi szczypiorniści na świecie. Dołożymy wszelkich starań aby tak piękna dyscyplina, jaką jest bez wątpienia piłka ręczna, stała się bardziej medialnym sportem. Naszym priorytetowym celem jest dostępność, ponieważ chcemy żeby każdy widz miał możliwość oglądania meczów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych – powiedział Piotr Pykiel, wicedyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Żródło: SportoweFakty.pl