21 sierpnia 2010

MEJ: Argentyna nie dla nas

Polscy juniorzy nie pojadą do Argentyny na przyszłoroczne mistrzostwa świata. W meczu o 9.miejsce mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Czarnogórze, przegrali z Rosją 27:29 (15:17).


Michał Daszek zdobył siedem bramek

Pierwsze 30 minut było bardzo zacięte. Zespoły najczęściej zdobywały bramki na przemian. Po zmianie stron Rosjanie objęli 2-3 bramkowe prowadzenie, które z czasem urosło aż do sześciu trafień różnicy. Polacy w końcówce zdołali zmniejszyć rozmiary przegranej. W efekcie zostali 10 drużyną europejską w tej kategorii wiekowej.


Michał Obiała, polski zawodnik meczu, nie bał się odważne wchodzić w defensywę rywali

– Mecz wyglądał jakby zespoły grały pięciu na pięciu. Po prostu najlepsi strzelcy, zarówno Paczkowski jak i Derewień byli indywidualnie pilnowani – powiedział trener Jacek Okpisz. – Możemy mieć tylko do siebie pretensje, Nie wykorzystaliśmy 10 doskonałych sytuacji i dwóch rzutów karnych. Stworzyliśmy więcej okazji do zdobycia goli niż w poprzednim meczu z Rosją. Słabiej też wypadli obrotowi. Po siedmiu meczach wiemy, w którym jesteśmy miejscu i czego nam brakuje. Na pewno gra w mistrzostwach Europy jest dużym doświadczeniem dla zawodników. To dobra szkoła. Najbardziej żałujemy drugiej połowy ze Szwecją w pierwszej fazie turnieju.   
Polska zajęła 10. miejsce

Polski szkoleniowiec dodał, że będzie się starał sugerować zawodnikom, że tylko gra na boisku, a nie siedzenie na ławce (nawet w czołowych klubach) będzie pomocne w rozwoju ich karier. Wkrótce mają zakończyć się procedury paszportowe Dennisa Szczesnego, który dołaczy do reszty zespołu. Nadal będą trwały poszukiwania zawodników do uzupełnienia składu.

– Przed nikim nie zamykam drogi do kadry. Oczywiście zawodnicy muszą prezentować określone wysokie umiejętności a także pasować charakterologicznie do kolegów – zakończył Okpisz.  


Patryk Abram otrzymał żółtą kartkę

mecz o 9.miejsce

Rosja – Polska 29:27 (17:15)
POLSKA: Kapela, Małecki – Piwowarczyk, Daszek 7, Kuźdeba 1, Walczak 2, Obiała 5, M.Kornecki, Paczkowski 4,  Abram 1, Biegaj 2, Staszewski, M.Kornecki 3, Kubala, Rogulski 2.
Sędziowie: Bojan Lah, David Sok (Słowenia). Widzów 147.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest