Strona główna | PGNiG Puchar Polski Mężczyzn | Jurecki ponownie w Kielcach!

Jurecki ponownie w Kielcach!

 

Od nowego sezonu Michał Jurecki będzie zawodnikiem Vive Targi Kielce. Sprawy są załatwione, jest porozumienie między klubami, Michał podpisał pięcioletni kontrakt. Za kilka dni będzie w Kielcach – ogłosił prezes kieleckiego klubu Bertus Servaas.

Ta doskonała wiadomość dla kibiców mistrza Polski  oznacza, że wzrastają szanse Vive na wyjście z grupy Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że kielczanie za rywali będą mieli THW Kiel, HC Celje Pivovarna Lasko, FC Barcelona Borges, Chamery Savoir HB i najprawdopodobniej Rhein Neckar Loewen.

Młodszy z braci Jureckich miał zasilić szeregi Vive dopiero od sezonu 2010/11. 26-letni zawodnik w wywiadzie do lipcowego numeru  „Handball Polska mówił Bardzo się cieszę, że będę mógł wrócić do polskiego klubu, że wrócę z rodziną do ojczyzny. W Niemczech nie czuję się dobrze, przede wszystkim psychicznie. Zawsze po przyjeździe do Polski odżywam.

Portetura zamieszczona w Handball Polska nr 39

Niektóre źródła podają, że za wcześniejsze odejście działacze z Kielc zapłacili niemieckiemu TuS N-Luebbecke około 100 tys. euro. Niebagatelną sprawą jest to, że Jurecki z reprezentacji Polski i wcześniejszej grze w Vive (sezon 2006/2007) zna doskonale większość kieleckich graczy. Może grać w ofensywie jak i w obronie.

– Nie chcieliśmy utrudniać Michałowi kariery i  już teraz przystaliśmy na jego życzenie – powiedział rzecznik niemieckiego klubu Armin Gauselmann. Negocjacje trwały długo, ale zakończyły się pomyślnie dla reprezentanta Polski.

– Spędziłem w TuS N- Luebbecke wspaniałe ponad dwa lata. Klub obdarzył mnie zaufaniem co pomogło mi w rozwoju mojej kariery. Jestem za to bardzo wdzięczny -powiedział Jurecki. Zawodnik do Lubeki trafił w styczniu 2008 roku z HSV Hamburg. W czerwono-czarnych barwach rozegrał 72 ligowe mecze, zdobył 390 bramek.

  
Z pozyskaniem Michała Jureckiego związane jest odejście z Kielc do jednego z klubów Bundesligi Bartosza Koenitza. Na po pozycji lewego rozgrywającego w Vive występują ponadto Paweł Podsiadło i sprowadzony przed  sezonem z MMTS Kwidzyn Michał Adamuszek.