Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 40 Handball Polska

Ukazał się nr 40 Handball Polska

 

Ukazał się nr 40 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest już do nabycia w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK, można je również kupić w siedzibie Związku. Każdy z czytelników w dowolnym momencie może zamówić prenumeratę w ZPRP.

W sierpniowym numerze w obszernym fotoreportażu podsumowujemy wyprawę za ocean, do Chicago na mecz Polska-Niemcy. Naszej ekipie towarzyszymy od pierwszych chwil na amerykańskiej ziemi. Z zawodnikami Bogdana Wenty jesteśmy w Orlando na krótkim zgrupowaniu. Na miejscu było mnóstwo atrakcji jak choćby park rozrywki Walt Dysney World czy też ośrodek badań kosmicznych NASA na Cape Canaveral. Z Florydy nastąpiły przenosiny do Wietrznego Miasta. Tam też nie brakowało niecodziennych spotkań np. z Sir Alexem Fergusonem, trenerem Manchesteru Utd.  Sam mecz był zacięty, ale biało-czerwonym zabrakło kilku minut, aby przynajmniej zremisować. Wyprawę trzeba zaliczyć do udanych, a zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości.

W USA zabrakło Karola Bieleckiego, który po urazie oka na boisku z każdym kolejnym meczem radzi sobie coraz lepiej. Dla naszego rozgrywającego sprowadzono specjalne okulary, aby dramat z jego udziałem już się nie powtórzył. Silny charakter „Koli” sprawia, że jego występ podczas styczniowych Mistrzostw Świata Szwecja 2011 staje się coraz bardziej realny.

Złożyliśmy wizytę na pierwszym treningu kadry seniorek pod wodzą nowo wybranego trenera Kima Rasmussena. Tak się szczęśliwie składa, że Polska będzie gospodarzem (ostateczna decyzja należy do EHF) turnieju preeliminacyjnego do MŚ 2011. To znacznie zwiększa szansę na awans. Wśród rywali będą zespoły Cypru, Wielkiej Brytanii, Austrii i Słowacji.

Iwona Niedźwiedź, jedna z naszych najbardziej doświadczonych kadrowiczek, na podstawie własnych obserwacji uważa, że jest potencjał w zespole narodowym. Trzeba zmienić tylko myślenie. Tej spójnej myśli szkoleniowej teraz najbardziej nam potrzeba.

W dziale europejskie puchary rozważamy szanse naszych zespołów na pokonanie pierwszych przeszkód. Rywale Vistalu Łaczpol Gdynia, KGHM Metrach Zagłębie Lubin, Wisły Płock, a zwłaszcza Azotów Puławy są w zasięgu polskich drużyn.  Na pewno dużym wyzwaniem będzie organizacja turnieju kwalifikacyjnego do grupowych rozgrywek Ligi Mistrzyń przez SPR Lublin.  

O tej porze wciąż panuje moda na piłkę ręczną plażową. Rozgrywki o mistrzostwa Polski dotarły do fazy finałowej. Zainteresowanych zapraszamy do Starych Jabłonek. W numerze przedstawiamy sylwetki Michała Adamuszka (Vive Kielce) i Vanessy Jelic (Zagłębie Lubin). Piszemy też o debiutantach poprzedniego sezonu ekstraklasy. Najwięcej nowych twarzy pokazało się w barwach Nielby Wągrowiec. A jeden z nich, Dawid Przysiek, otrzymał nawet powołanie do reprezentacji Polski.  

Kolekcjonerzy plakatów powinni być usatysfakcjonowani. Przedstawiamy Marcina Lijewskiego w barwach HSV Hamburg.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego nagrodami jest sprzęt hummela: piłka, reprezentacyjna koszulka, skarpetki + napotnik. Aby je wygrać na początek trzeba podać hasło z krzyżówki.