9 sierpnia 2010

MEJ: Ósemka na celowniku

Polscy juniorzy zakończyli przygotowania do Mistrzostw Europy, które w czwartek rozpoczynają się w Czarnogórze. Podopieczni Jacka Okpisza w grupie zmierzą się z Chorwacją, Norwegią i Szwecją.

– Zależy nam na awansie do czołowej ósemki turnieju. To byłby super wynik. Jest to możliwe, gdyż jak pokazał turniej w Dzierżoniowie, szczególnie w tej kategorii wiekowej, każdy może wygrać z każdym. Optymizmem napawa mnie ostatni mecz z Rosją i druga połowa spotkania z Francją – ocenił polski szkoleniowiec.

Z Rosją mogli już zagrać, wcześniej kontuzjowani, Oliver Staszewski i Mateusz Kornacki. Trener Okpisz ma jednak świadomość, że zespól wciąż popełnia proste błędy. Wynika to przed wszystkim z faktu, że młodzi polscy zawodnicy generalnie zbyt mało grają w swoich klubach.


Zgrupowanie w Szczyrku

– W grze takich piłkarzy jak Paczkowski, Daszek, Kapela czy Staszewski widać większe ogranie. Z każdym występem drużyny następuje konsolidacja. Zauważyłem nawet postępy na newralgicznych dotąd pozycjach tzn. na lewym rozegraniu i kole – dodał.

Szkoleniowiec duże nadzieje wiąże z Dennisem Szczesnym z niemieckiego TSV Bayer Dormagen. Szkopuł w tym, że zawodnik nie ma jeszcze polskiego paszportu. Szanse na jego otrzymanie jeszcze przed rozpoczęciem MEJ są już niewielkie. Tym niemniej jest to bardzo perspektywiczny zawodnik, na którego, jak utrzymuje sztab szkoleniowy, warto czekać.  

Pierwszym rywalem Polaków w Podgoricy będzie Chorwacja, z którą biało-czerwoni podczas kwalifikacji do finałów przegrali 19:31. – Najmniej wiemy o Szwedach. Na cztery mecze z   Norwegami trzy wygraliśmy. Wiem jednak, że dwóch zawodników z tej reprezentacji gra już  w klubie występującym w Lidze Mistrzów. To wymagająca drużyna, ale z każdym będziemy bić się o zwycięstwo – zakończył Okpisz.

Program meczów Polaków w MEJ:
12.08: Chorwacja – Polska
13.08: Polska – Norwegia
15.08: Szwecja – Polska

ZOBACZ TAKŻE:

Turniej w Dzierżoniowie

Kadra narodowa juniorów 31.07-22.08

Polacy poznali rywali

Polacy w finałach ME!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest