Strona główna | ZPRP | Koszulka A.Siódmiaka zlicytowana!

Koszulka A.Siódmiaka zlicytowana!

 

Kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” gościła 31 lipca i 1 sierpnia na południu Polski, w Polańczyku. W ramach pikniku nad Jeziorem Solińskim odbyła się aukcja charytatywna na rzecz młodego lekkoatlety z Węgorzewa. Jednym z licytowanych przedmiotów była oryginalna koszulka Artura Siódmiaka z Euro 2010 w Austrii ufundowana przez ZPRP.

Stałym punktem w programie kampanii jest współpraca z jednostkami ratowniczymi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo nad wodą oraz promocja karty ICE. Przeprowadzone w Polańczyku przez Bieszczadzkie WOPR pokazy ratownictwa zostały uzupełnione o ćwiczenia praktyczne podczas warsztatów pierwszej pomocy przedmedycznej WOPR i Falck. Wczasowicze poznawali m.in. zasady oceny stanu zdrowia poszkodowanego oraz techniczne aspekty akcji ratowniczej np. masażu serca czy sztucznego oddychania

Program pikniku i regat w Polańczyku oprócz elementów edukacyjnych, przewidywał liczne atrakcje i możliwość aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny. Uczestnicy pikniku próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej, bawili się w nadmuchiwanym miasteczku lub przygotowywali do pływania sprzęt kitesurfingowy Żeglarski klimat  przez dwa dni tworzyły zespoły wstępujące na dużej scenie podczas „XI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Cypel 2010”.

Jednym z najważniejszych elementów kampanii w Polańczyku była aukcja charytatywna na rzecz 18-letniego, utalentowanego sportowca przeprowadzona w ramach działalności statutowej Stowarzyszenia Miłośników Sportu i Rekreacji „Alpejczyk” przy PGNiG SA w Warszawie. „Przeprowadzona w sobotę aukcja charytatywna to piękny gest ze strony kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” i nieoceniona pomoc dla talentu sportowego Huberta Dunin-Borkowskiego” – zapewnia ks. Rafał Chwałkowski, kapelan żeglarzy – „Entuzjazm publiczności i sukces tej aukcji to kolejny dowód, że kampania niesie za sobą pozytywne wartości, które z pewnością zaprocentują.”

Hubert w 2010 roku uczestniczył w Mistrzostwach Polski LZS i zajął IV miejsce w biegu sprinterskim na 100 m juniorów. Ciężka sytuacja materialna rodziny spowodowana bardzo kosztownym leczeniem choroby ojca Huberta sprawia, że jego kolejne sukcesy sportowe potrzebują wsparcia. Jednym z podstawowych przesłań kampanii jest promocja sportu i zdrowego stylu życia, dlatego organizatorzy przekazali na licytację koszulkę „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” z podpisami Złotej Olimpijskiej Wioślarskiej Czwórki Podwójnej z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, oryginalną koszulkę zawodnika Reprezentacji Polski w piłce ręcznej Artura Siódmiaka z meczów Mistrzostw Europy w Austrii ufundowana przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, książki „Czarodziej wiatru” Karola Jabłońskiego i „Regaty” Krzysztofa Baranowskiego z autografami autorów. W wyniku licytacji udało się zebrać 4 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu sportowego dla młodego lekkoatlety z Węgorzewa. Koszulka Artura Siódmiaka wzbudziła wiele emocji wśród uczestników aukcji i okazała się najcenniejszym przedmiotem wieczoru, a jej nowy właściciel już zapowiedział, że zostanie wyeksponowana w popularnym rzeszowskim klubie „Irish Pub Galway”.

W ramach kampanii odbywały się również regaty żeglarskie: „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup”, regaty o Puchar Prezesa Radia Rzeszów oraz Puchar Prezesa Bieszczadzkiego WOPR. W zawodach w Polańczyku wzięły udział jachty klasy T1, T2, T3, Omega Sport, Klasa Sport i Delphia 24 One Design. Dla klasy Delphia 24 regaty te liczyły się do punktacji Pucharu Polski.

Ogólnopolska kampania edukacyjna „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” w Polańczyku osiągnęła swój półmetek. Czwarta odsłona pikniku i regat odbędzie się już 7 i 8 sierpnia w Kołobrzegu.

Szczegóły kampanii oraz relacje i zdjęcia z pikników na stronie: www.pgnigbezpiecznienadwoda.pl

Zapraszamy też na profil na Facebooku: http://www.facebook.com/pgnig.bezpiecznie.nad.woda