27 lipca 2010

Polki poznały rywalki

W wiedeńskiej siedzibie EHF odbyło się losowanie grup pierwszej fazy eliminacji do MŚ kobiet 2011 w Brazylii. Reprezentacja Polski występować będzie w grupie 1 i zmierzy się z drużynami narodowymi Austrii, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Cypru. Pre-eliminacje rozgrywane będą w formie turnieju, w terminie 30 listopada – 5 grudnia. W drodze losowania, pierwszeństwo jeżeli chodzi o jego organizację przypadło Cyprowi, w przypadku rezygnacji Cypru następna w kolejności jest Polska. Zwycięzcy każdej z grup zakwalifikują się do rundy play-off, której mecze zostaną rozegrane 4/5 czerwca, a rewanże 11/12 czerwca 2011 roku.

Poprosiliśmy o kilka słów komentarza Kima Rasmussena, selekcjonera reprezentacji Polski:

Kim Rasmussen z optymizmem patrzy w przyszłość /Fot. Jakub Gucma

– Z pewnością drużyna Austrii jest najsilniejszą na jaką mogliśmy trafić z pierwszego koszyka, choć też do końca nie wiadomo w jakim składzie Austriaczki przystąpią do turnieju kwalifikacyjnego. Z kolei Słowaczki to nasze dobre znajome z kwalifikacji do tegorocznych mistrzostw Europy, bilans ostatnich dwóch spotkań  pomiędzy naszymi zespołami wypadł na remis. O drużynach Wielkiej Brytanii i Cypru wiemy najmniej, ale z pewnością ich nie zlekceważymy. Oczywiście naszym celem nadrzędnym jest zwycięstwo w tym turnieju i awans do fazy play-off kwalifikacji do MŚ – powiedział Duńczyk.

oraz Justynę Jurkowską, kapitan reprezentacji Polski :

Justyna Jurkowska nie obawia się grupowych rywalek Polek /Fot. Radosław Cięciel

– Wyniki losowania przyjmuję z dużym optymizmem. O ile zdrowie nam na to pozwoli i wystąpimy w najsilniejszym składzie powinnyśmy poradzić sobie z tymi przeciwniczkami. Nie ma moczywiście mowy o żadnym odpuszczaniu, mobilizacja będzie pełna, istotną rolę odgrywała też będzie taktyka nakreślona przez trenera. Jeżeli chodzi o nasze najgroźniejsze rywalki to najmocniejsze wydają się być zespoły Austrii i Słowacji, których potencjał oceniłabym jako porównywalny – podsumowała bramkarka.  

Pierwsza runda kwalifikacyjna do MŚ Brazylia 2011:

Grupa 1:

Austria

Słowacja

Polska

Wielka Brytania

Cypr

Prawo do organizacji turnieju (w kolejności): Cypr / Polska / Wlk. Brytania / Austria / Słowacja.

Plan gier turnieju kwalifikacyjnego – grupa 1:

Austria – Wlk. Brytania

Polska – Cypr

Wlk. Brytania – Słowacja

Cypr – Austria

Słowacja – Polska

Wlk. Brytania – Cypr

Słowacja – Cypr

Polska – Austria

Polska – Wlk. Brytania

Austria – Słowacja

Grupa 2:

Macedonia

Szwajcaria

Grecja

Azerbejdżan

Grupa 3:

Białoruś

Turcja

Portugalia

Finlandia

Grupa 4:

Czechy

Litwa

Włochy

Bułgaria

Drużyny, które mają zapewniony udział w rundzie play-off (uczestniczące w finałach ME Kobiet 2010 w Danii i Norwegii): Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry.

Trzy najlepsze drużyny grudniowych ME (poza Rosją) zagwarantują sobie automatyczny awans do MŚ 2011. Rosja jako obrońca tytułu ma już zapewniony start w brazylijskim czempionacie.

 

Klaudia Pielesz będzie miała ponowną okazję do przetestowania słowackiej defensywy /Fot. Radosław Cięciel

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest