22 lipca 2010

Artur Siódmiak w Mikołajkach

Mikołajki  były  pierwszym  przystankiem  kampanii  „PGNiG  Bezpiecznie nad wodą 2010”. Na początku lipca w Wiosce Żeglarskiej odbyły się regaty oraz weekendowy piknik rodzinny, obejmujący tematykę bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, ochrony środowiska i promocji zdrowego stylu życia. W imprezie wziął udział reprezentacyjny obrotowy Artur Siódmiak , który wraz ze Sławomirem Szmalem i Mariuszem Jurasikiem jest jednym z ambasadorów całej kampanii. Kolejny pikinik juz w dniach 31.07-01.08 w Polańczyku.

Artur Siódmiak i pomysłodawca akcji Adam Liszkiewicz

Warunki żeglarskie podczas regat w Mikołajkach były trudne – wiatr słaby i bardzo zmienny. Przez dwa dni regat przeprowadzono pięć wyścigów. – Wiał północny wiatr, który często zmieniał swój kierunek nawet o 90 stopni. Komisja Regatowa miała spore problemy z prawidłowym ustawieniem trasy  na  wąskim  jeziorze  Mikołajskim. Zawodnicy również musieli wykazać się dużymi umiejętnościami i doświadczeniem, choć często połączenie tych dwóch cech nie gwarantowało sukcesu. Jednym słowem w tych regatach to wiatr rozdawał karty – podsumował Krzysztof Kowalski, sędzia główny zawodów.

Podczas pikniku, ratownicy z Mazurskiego WOPR i grupy Falck przeprowadzali pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokazy rozpoczęto od pozorowanego wywrócenia łódki Omega z dwoma tonącymi osobami i akcji ratowniczej w wodzie, w którą zaangażowano kilka karetek wodnych. Na lądzie czekała karetka pogotowia, która przewiozła poszkodowanych do szpitala, tym samym zaprezentowano pełną akcję ratunkową. Wszystkie działania ratowników opatrzone fachowym komentarzem każdego etapu akcji można było obserwować z brzegu, a potem spróbować własnych sił podczas specjalnych warsztatów. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w szkoleniu i otrzymać certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności, wydany przez Grupę Falck. Edukacja w zakresie praktycznych umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej to jeden z najważniejszych celów tegorocznej kampanii.

Na pikniku przekazywano uczestnikom pokazów karty ICE (In Case of Emergency/ W nagłym wypadku), które w sytuacji wypadku lub zagrożenia życia zdecydowanie ułatwiają ratownikowi kontakt z najbliższymi osobami poszkodowanego. Liczne konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne i występy artystyczne, m.in. Ani Wyszkoni – to tylko niektóre z wielu atrakcji pikniku.

We wszystkich atrakcjach aktywnie uczestniczył Artur Siódmiak, reprezentant Polski rozdawał też swoim fanom autografy. „Cieszę się, że PGNiG zaprosiło nas do współpracy przy tak ważnej społecznie kampanii. Potrzeba edukacji społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa nad wodą jest ogromna – jeśli możemy wykorzystać swoje sukcesy sportowe dla takiego celu – z radością to robimy.” – podkreślił nasz zawodnik. Sławomir Szmal, Mariusz Jurasik i właśnie Artur Siódmiak – czołowi zawodnicy Reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn, której sponsorem strategicznym jest PGNiG, dołączyli w tym roku do grona Ambasadorów kampanii. Wraz ze Złotą Olimpijską Wioślarską Czwórką Podwójną czynnie wspierają idee „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”.

Reprezentant Polski na chwilę przed pojedynkiem na ergometrze z jednym z kibiców

„Jak co roku podstawą naszych działań jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Poszerzyliśmy misję naszej kampanii o zagadnienia ekologii i zdrowego stylu życia. Kultura wypoczynku – do tego właśnie będziemy zachęcać zarówno tutaj, w Mikołajkach, jak i w innych miejscowościach.” – dodała Anetta Stawińska, Kierownik Działu Promocji PGNiG S.A.

Piknikowy weekend w Mikołajkach stał się okazją do uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej w specjalnie przygotowanej na tę okazję Zielonej Strefie „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Od tej pory w każdym odwiedzanym mieście, kampania pozostawi po sobie niewielki ogródek, który będzie przypominał o tym, że ekologia i dbałość o środowisko naturalne to jedno z najistotniejszych przesłań akcji.

Nasz obrotowy w towarzystwie przedstwicieli organizatora akcji – PGNiG S.A.

Zwycięzcy regat  „ PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup 2010”  w Mikołajkach:

– załoga Andrzeja Czapskiego (jacht Ford Kuga) – klasa Delphia 24

– załoga Roberta Janiszewskiego (jacht mBank) – klasa Micro

– załoga Łukasza Zakrzewskiego – klasa Omega

– Adam Łachacz – klasa Optimist

Kolejne emocje sportowe w połączeniu z doskonałą zabawą już na przełomie lipca i sierpnia (31.07-01.08) nad Soliną na pikniku oraz regatach „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” w Polańczyku. Patronat Honorowy nad całą kampanią objął Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz.

Szczegóły całej kampanii znajdą Państwo na stronie: www.pgnigbezpiecznienadwoda.pl

Zapraszamy też na nasz profil na Facebooku: http://www.facebook.com/pgnig.bezpiecznie.nad.woda

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest