Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 39 Handball Polska

Ukazał się nr 39 Handball Polska

 

Ukazał się nr 39 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest już do nabycia w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK, można je również kupić w siedzibie Związku. Każdy z czytelników w dowolnym momencie może zamówić prenumeratę w ZPRP.

Najważniejsze miejsca w lipcowym numerze tzn. okładka i plakat nawiązują do 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Tym razem „pole bitwy” wyznaczone zostało za Wielka Wodą, w Chicago naprzeciwko siebie staną „wojska” dowodzone przez Bogdana Wentę i Heinera Branda.

Na tym kończą się wszelkie podobieństwa do jednej z największych bitew średniowiecznej Europy, bo inny cel przyświeca wakacyjnemu pojedynkowi gigantów światowej piłki ręcznej.  Polacy i Niemcy, zjednoczeni w idei krzewienia handballu na świecie, zagrają pokazowe spotkanie, które mają być promocją naszej dyscypliny w USA. Idea szczytna i wielce chwalebna, ale skoro Polska po raz pierwszy w naszej ponad tysiącletniej historii może pokonać Niemców poza naszym kontynentem, więc gwoli historycznej prawdy nie mielibyśmy nic przeciwko, by trener Wenta, niczym Władysław Jagiełło w Roku Pańskim 1410, poprowadził swoją „lekką kawalerię” do zwycięstwa nad potomkami Wielkiego Zakonu. Dlatego z pewną dozą frywolności pozwoliliśmy sobie na ubranie naszego charyzmatycznego trenera w szaty Wielkiego Księcia Witolda, który na obrazie współczesnego malarza Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego (wzorował się na Janie Matejce) unosi w geście zwycięstwa ręce do góry.  Podobnie z przymrużeniem oka potraktowaliśmy całą Panoramę Grunwaldzką. ZOBACZ PLAKAT

Nie zapomnieliśmy o jednym z wojów Wenty, tak bardzo doświadczonego przez los. Karol Bielecki, nie zwątpił, i dlatego już zwyciężył. Nasz wspaniały zawodnik już zapowiedział, że chce zagrać w Mistrzostwach Świata 2011 w Szwecji!

Inny z kadrowiczów, Artur Siódmiak, zapowiada że zamierza wypełnić dwuletni kontrakt  w Lubece, ale już myśli czym będzie zajmował się po zakończeniu kariery. – Dużo do zrobienia jest w polskim marketingu – deklaruje. Z kolei Michał Jurecki przyznaje, że cieszy się na myśl, że znowu (co prawda dopiero za rok) będzie grał w polskim klubie. – Zawsze po przyjeździe do kraju odżywam – dodaje.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem o najlepszych polskich szczypiornistach poprzedniego sezonu. Takie zestawienie przedstawiamy już po raz trzeci. Przy ocenianiu graczy braliśmy pod uwagę ich występy i osiągnięcia w reprezentacji Polski, lidze i europejskich pucharach.

Głos oddaliśmy nowemu trenerowi kobiecej kadry Polski, Kimowi Rasmussenowi. Duński szkoleniowiec mówi, na których zawodniczkach chciałby oprzeć grę zespołu i na czym będzie polegało połączenie polskiej myśli szkoleniowej z elementami szkoły skandynawskiej. Zaczął się też uczyć języka polskiego.
Sezon letni to czas na transfery. Obszernie piszemy co ciekawego dzieje w tej tematyce w Chrobrym Głogów, Travelandzie Społem Olsztyn i Miedzi Legnica.

O tej porze roku króluje piłka ręczna plażowa. Podsumujemy dotychczasowe turnieje o krajowy prymat oraz mistrzostwa świata z udziałem polskiej pary sędziowskiej, Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego nagrodami są trzy zestawy z logo PGNiG Superligi: pendrive, długopis i notes. Aby je wygrać na początek trzeba podać hasło z krzyżówki (zamieściliśmy ją po raz pierwszy).