30 czerwca 2010

Konf. prasowa z udziałem K.Rasmussena

W siedzibie ZPRP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem nowego selekcjonera reprezentacji Polski kobiet – Kima Rasmussena. Duński szkoleniowiec  omówił swoją koncepcję pracy z drużyną narodową. Przedstawił także trenerów asystentów, z którymi będzie współpracował – byłych reprezentantów Polski Iwonę Nabożną oraz Antoniego Pareckiego. ZPRP reprezentowany był przez Sekretarza Generalnego Marka Góralczyka.

Kontrakt pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, a nowym trenerem głównym kadry narodowej kobiet obowiązywał będzie do końca 2012 roku. Oczywiście na chwilę obecną celem nadrzędnym jest pomyślny wynik podczas listopadowego turnieju kwalifikacyjnego, który pozwoli naszej reprezentacji na udział w meczach play-off o awans do mistrzostw świata w 2011 roku. – W dalszej perspektywie najważniejsza będzie kwalifikacja do mistrzostw Europy 2012 i dopiero po tej imprezie przyjdzie czas na ocenę pracy trenera Rasmussena – dodał Marek Góralczyk.

‘Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, obiecuję, że  zrobię wszystko aby kobieca reprezentacja Polski regularnie awansowała do MŚ i ME, a z czasem przebiła się do światowej czołówki. Chciałbym podkreślić, że grubą linia oddzielam to co działo się w kadrze i wokół niej w ostatnich latach. Jest to dla nas wszystkich nowy początek. Bardzo liczę na udaną współpracę ze wszystkimi polskimi zawodniczkami i co równie ważne z klubami – powiedział sam szkoleniowiec.

Pierwszym sprawdzianem będą dla niego mecze towarzyskie z reprezentacją Chin, która przyjedzie do Polski pod koniec września. Spotkania prawdopodobnie odbędą się w Gdyni i Elblągu. – Czasu do listopadowego turnieju nie jest dużo, liczę że uda mi się już wcześniej spotkać z zawodniczkami na krótkim zgrupowaniu, ale sprawa ta jest jeszcze do dopracowania – dodał Rasmussen.

Duński trener ma 38 lat, a zarazem już 20-letnie doświadczenie w zawodzie. Oczywiście na początku kariery pracował z drużynami młodzieżowymi, następnie przez 8 lat trenował duńskie Lyngby HK. Z tym małym klubem osiągnął świetne wyniki, przechodząc z nim drogę od 5 do 1 Dywizji. Przez ostatni rok próbował swoich sił w męskiej piłce ręcznej, prowadząc szwedzki Stavsten IF. Od nowego sezonu będzie trenerem żeńskiego zespołu Roskilde Handball, występującego w duńskiej Ekstraklasie. Rasmussen zapewnił, iż absolutnie nie pozwoli aby przeszkadzało mu to w pracy z reprezentacją Polski, władze klubu w pełni popierały jego starania o posadę selekcjonera.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest