Strona główna | Sędziowie | Festiwal p.ręcznej i młodzi sędziowie

Festiwal p.ręcznej i młodzi sędziowie

 

W dniach 16-19 czerwca, w ramach XV Płockiego Międzynarodowego Festiwalu Piłki Ręcznej dla Dzieci i Młodzieży, Kolegium Sędziów ZPRP przeprowadziło egzaminy na stopień sędziego związkowego. Podeszło do niego 43 młodych adeptów sztuki sędziowskiej, wynik pozytywny uzyskało 33 z nich. Sam Festiwal był jak zawsze imprezą bardzo udaną – do tegorocznej edycji przystąpiło 61 drużyn w ośmiu kategoriach wiekowych.

Młodzi sędziowie wpierw musieli zaliczyć test Coopera, a następnie czekały ich trzy test teoretyczne. Przed przyjazdem do Płocka, każdy z nich musiał też przedstawić pracę dyplomową na temat historii sędziowania we własnym okręgu. Wśród 43 zdających były 4 panie, 33 osoby uzyskały wynik pozytywny , dodatkowe 4 raz jeszcze będą musiały podejść do testu Coopera. Na coroczne seminarium sędziowskie, które odbędzie się pod koniec sierpnia w Nałęczowie, zaproszonych zostało 17 z nich. Może to skutkować awansem na sędziego poziomu 2-ligowego, rozgrywek szczebla centralnego.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z komunikatem końcowym XV Płockiego Festiwalu Piłki Ręcznej dla Dzieci i Młodzieży (PDF).