Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 38 Handball Polska

Ukazał się nr 38 Handball Polska

 

Ukazał się nr 38 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest już do nabycia w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK, można je również kupić w siedzibie Związku. Każdy z czytelników w dowolnym momencie może zamówić prenumeratę w ZPRP.

Na okładce bieżącego numeru nie mogło zabraknąć naszego wspaniałego reprezentanta Polski, którego w meczu z Chorwacją dosięgła osobista tragedia. Karol Bielecki nie stracił rezonu i mówi „nie mam oka, ale jestem zdrowy i żyję”. Z chwilą oddania materiałów do druku nie wiedzieliśmy jak zakończy się druga operacja narządu wzroku zawodnika. Nie wiadomo też jak potoczą się dalsze losy „Koli”? Czy wróci do gry? Czy nie będzie przeciwwskazań zdrowotnych? Jedno jest pewne. Całe środowisko piłki ręcznej, kibice, trenerzy, działacze wysyłają słowa wsparcia. Ty wiesz, że Polska Cię kocha, że Polska na Ciebie czeka. Karol jesteśmy z Tobą. W następnym numerze będziemy kontynuowali temat.

Bogdan Wenta przypomina, że nasz rozgrywający nieraz „ratował tyłek” zespołowi narodowemu. Dlatego tym bardziej należy się mu jak najlepsza pomoc i słowa otuchy. – Mam nadzieję, że jeszcze ujrzymy Karola takiego, jakim zdążyliśmy go poznać – uważa polski szkoleniowiec.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z przyjacielem Karola, najlepszym zawodnikiem świata 2009 r. Sławomir Szmal dziękuje polskim internautom za oddane głosy, dzięki którym wygrał z nie byle kim – Nikolom Karabaticem i Igorem Vorim. Kapitan biało-czerwonych przyznaje, że ten zaszczytny tytuł wyznaczył mu nowe zadania. Zaczął jeździć po szkołach podstawowych na spotkania z dziećmi i młodzieżą.

To był najlepszy sezon historii dla drużyny Vive Targi Kielce. Zdobycie podwójnej korony (mistrzostwo kraju i Puchar Polski), awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów przysporzyło sympatykom klubu wielu bardzo przyjemnych chwil. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenie. Kolejne wzmocnienia zespołu to Holender Mark Bult i Chorwat Mirża Dżomba.

W tym numerze żegnamy się z Krzysztofem Przybylskim w roli trenera kobiecej reprezentacji Polski. Szkoleniowcowi po raz drugi nie udało się awansować do finałów imprezy rangi mistrzowskiej. Przybylski niczego nie żałuje,  choć zaznacza, że gdyby jeszcze raz zaczynał to postawiłby na młodzież.

Jeśli mowa o zespołach reprezentujących Polskę to warto wspomnieć naszych juniorów. Podopieczni Jacka Okpisza zakwalifikowali się do finałów mistrzostw Europy. Z kolei w artykule „Serce bije dla Polski” obszernie piszemy o młodych zawodnikach z polskim paszportem, którzy, choć dorastali poza ojczyzną, to mają dużą szansę zrobienia kariery w naszej seniorskiej reprezentacji.

Podsumowujemy sezon Budesligi, z wyszczególnienie osiągnięć Polaków. Kolekcjonerom plakatów oferujemy zdjęcie Chorwacji – wicemistrzów Europy 2010.

Sympatycy Wisły Płock, MMTS Kwidzyn, SPR Lublin i Piotrcovii też znajdą coś na temat swoich drużyn. Prezentujemy najlepsze siódemki (kobiety i mężczyźni) minionego sezonu wybrane przez ligowych szkoleniowców. Z żalem informujemy, że z mapy Polski znikają zespoły Śląska Wrocław i AZS AWFiS Gdańsk.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego nagrodami jest pięć zestawów z logo ZPRP: smycz, pin i proporczyk.