18 czerwca 2010

Oś. o stanie zdrowia Karola Bieleckiego

Karol Bielecki opuścił klinikę w Tybindze i udał się do Heidelbergu gdzie będzie przechodził rehabilitację w miejscowej specjalistycznej klinice uniwersyteckiej. Na życzenie reprezentanta Polski jak dotąd nie komentowaliśmy rezultatów drugiej operacji. Miała ona na celu szczegółową ocenę stanu narządu wzroku pod kątem dalszych zabiegów transplantacyjnych. Niestety uszkodzenia są na tyle duże, iż możliwości terapeutyczne zostały ograniczone, co na chwilę obecną wyklucza kolejne operacje i uniemożliwia Karolowi kontynuację kariery sportowej.

Rehabilitacja trwała będzie od dwóch do czterech tygodni i pozwoli przystosować organizm do nowego, ograniczonego pola widzenia. W czasie jej trwania zawodnik będzie na bieżąco przechodził specjalistyczne badania, które ułatwią podjecie decyzji co do następnych, najlepszych dla jego zdrowia kroków. Sam Karol podkreśla, że jeżeli zaistnieje choć minimalna szansa jego powrotu na parkiet, to zrobi wszystko aby ją wykorzystać.

Teraz pozostaje nam czekać na rezultaty rehabilitacji i życzyć Karolowi jak najszybszego powrotu do zdrowia. Serdecznie dziękujemy Państwu za wsparcie dla naszego wspaniałego zawodnika. Wielokrotnie udowodnili Państwo swoja wielką solidarność z Karolem, wiemy iż wszystkie wyrazy sympatii mają dla niego ogromną wartość.

W reprezentacji Polski Karol Bielecki rozegrał 148 spotkań, zdobywając w nich 642 bramki, co stawia go na 7 miejscu w klasyfikacji jej najskuteczniejszych strzelców.

 

Karol Bielecki w akcji podczas styczniowych ME w Austrii /Fot. Marek Biczyk

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest