12 czerwca 2010

Oś. o stanie zdrowia Karola Bieleckiego

Doktor Maciej Nowak, lekarz reprezentacji Polski, poinformował iż stan Karola Bieleckiego jest stabilny. Wielokrotny reprezentant kraju znajduje się pod troskliwą opieką zespołu Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, pod przewodnictwem profesorów Tomasza Żarnowskiego i Zbigniewa Zagórskiego oraz doc. Jerzego Mackiewicza. Pozostają oni w stałej konsultacji z Wojskowym Instytutem Lotniczym, także lekarz kadry stale czuwa przy zawodniku. Wczorajsza operacja przeprowadzona przez dr Dariusza Haszcza była zabiegiem doraźnym, wynikającym ze stanu klinicznego uszkodzonego oka, optymizmem napawa fakt jego reakcji na promień światła. W przeciągu najbliższych 48 godzin zapadnie decyzja o dalszych krokach, które będą najlepsze dla zdrowia Karola, prawdopodobnie czeka go kolejna operacja mająca na celu poprawę parametrów uszkodzonego narządu wzroku.

Jutro po południu zbierze się konsylium najlepszych specjalistów w kraju w dziedzinie okulistyki, które zadecyduje gdzie operacja ta zostanie przeprowadzona. Decyzja została podjęta w porozumieniu z samym zawodnikiem. Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować profesorom Żarnowskiemu i Zagórskiemu za osobiste zaangażowanie się w znalezienie optymalnych rozwiązań dla poprawy stanu zdrowia Karola. Dzięki międzynarodowym kontaktom obu profesorów możliwe były konsultacje ze światowymi sławami w dziedzinie okulistyki, co wydatnie ułatwi podjęcie najkorzystniejszych decyzji.

Doktor Nowak przekazał nam, iż z ubolewaniem i dezaprobatą przyjął wczorajszą decyzję Kliniki Okulistyki w Katowicach o odmowie udzielenia pomocy Karolowi. Na szczęście mogliśmy liczyć na wsparcie lubelskiej kliniki, która w możliwie najkrótszym czasie przeprowadziła wszystkie niezbędne zabiegi. Pragniemy w tym miejscu podkreślić, że Uniwersytet Medyczny w Lublinie gwarantuje pełen profesjonalizm oraz światowy poziom leczenia.

Jednocześnie pragniemy zdementować plotki o tym, iż na zawodnika czeka klubowy samolot Rhein-Neckar Loewen, przewożenie pacjenta drogą lotniczą mogłoby jedynie pogorszyć jego stan zdrowia. Doktor Nowak pozostaje zaś w stałym kontakcie z klubowym lekarzem i managerem Rhein-Neckar. Przedstawicieli prasy prosimy też o uszanowanie spokoju Karola i nie nachodzenie go w szpitalu, albowiem i takie incydenty niestety miały już miejsce.

 

Karol Bielecki – jeden z najlepszych rozgrywających świata /Fot. Marek Biczyk

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest