8 czerwca 2010

Gazeta podRęczna o meczach z Chorwacją

„Gazeta podRęczna” pod znamiennym tytułem „Starcia gigantów” ukazała się wraz z wtorkowym wydaniem Gazety Wyborczej. Dodatek na ośmiu stronach obszernie informuje o najbliższych meczach piłkarzy ręcznych Polska-Chorwacja, które odbędą się w Kielcach (11.06 o godz. 18.00) i Warszawie (13.06 godz. 14.45). Oprócz wymienionych miast wkładka ukazała się jeszcze z płockim wydaniem GW.

Tej klasy rywala praktycznie w Polsce jeszcze nie gościliśmy. Dwukrotni mistrzowie olimpijscy oraz aktualni wicemistrzowie świata i Europy dwa razy zmierzą się z biało-czerwonymi. Symbol chorwackiej piłki ręcznej, Ivano Balić udzielił Gazecie obszernego wywiadu. Zawodnik, którego dwukrotnie wybierano najlepszym zawodnikiem świata (2003, 2006), przyznaje, że gra w polskiej lidze to dopiero byłoby wyzwanie.

Z kolei Mariusz Jurasik charakteryzuje główne postaci najbliższego rywala. „Józek” 22-letniego Domagoja Duvnjaka określa jako największą nadzieję chorwackiej piłki ręcznej. A o bramkarzu Mirko Alilovicu  mówi – jak wino, z roku na rok coraz lepszy.

W dodatku nie mogło zabraknąć rozmowy z trenerem Bogdanem Wentą. Polski trener nie ukrywa, że choć towarzyskie, będą to prestiżowe spotkania. – W ostatnich latach osiągnęli więcej od nas, dlatego tym bardziej cieszymy się, że tak utytułowany zespół do nas zawita. Mecze w Kielcach i Warszawie to duży krok w rozwoju reprezentacji Polski, wspólny sukces – podsumowuje Wenta.

Rozmawialiśmy też z Bojanem Baketa. Dyrektor Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwackiej w Warszawie wyjaśnia na czym polega fenomen sukcesów sportowych osiąganych przez ten mały kraj.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest