Strona główna | ZPRP | O prestiż w meczu Polska-Słowacja

O prestiż w meczu Polska-Słowacja

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaprasza na mecz kwalifikacyjny do Euro2010 Polska-Słowacja, który zostanie rozegrany 30 maja o godz. 17.30 w Piotrkowie Trybunalskim. Transmisja ze spotkania w Polsat Sport. Oba zespoły straciły już szanse na awans do finałów. Pozostała im tylko walka o prestiż i trzecie miejsce w grupie 6.

Polki chcąc zrealizować to zadanie muszą wygrać co najmniej pięcioma bramkami. – To plan minimum – mówił przed dwoma ostatnimi meczami, w tym z Czarnogórą trener Krzysztof Przybylski. Dla szkoleniowca będzie to pożegnanie z zespołem narodowym, który objął na jesieni 2008 r.

Słowaczki mecz traktują bardzo poważnie. Do Polski przyjadą już w piątek. Na ostatnią serię spotkań trener Ľubomír Popluhár powołał 17-osobową kadrę, w tym osiem zawodniczek z zagranicznych klubów.W porównaniu z poprzednimi akcjami w kadrze zabrakło Zuzanny Porvazníkovej (Borussia Dortmund). Po długiej nieobecności do drużyny wróciły, rozgrywająca wicemistrza Czech Petra Gáborová  (Veselí nad Moravou) i skrzydłowa wicemistrza Słowacji Theresa Szöllösiová (IUVENTA Michalovce). Nominacje otrzymała także córka szkoleniowca, Petra Popluhárova (Slovan DusloŠaľa), która z powodu podejrzenia uszkodzenia kręgów szyjnych niedokończyła półfinałowego meczu o mistrzostwo Słowacji.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że obie drużyny nie zgarają w finałach mistrzostw Europy. Tym niemniej mamy nadzieję, że mecz będzie stał na wysokim poziomie – zapowiedział trener reprezentacji Słowacji Lubomir Popluhar.

Polscy kibice zastanawiają się czy Justyna Jurkowska ponownie wpisze się na listę strzelczyń. Nasza bramkarka w ostatnich dwóch meczach (z Rosją i Czarnogórą) trzykrotnie dokonała tej sztuki. Zobacz jej gole z meczu Rosja – Polska.

Bilans spotkań Polska – Słowacja: 16 zwycięstw, 6 przegranych i 2 remisy; bramki  599-575. W meczach Przybylski-Popluhár prowadzi Słowak dwa do remisu.

Tabela grupy 6:
1. Rosja            5  4  1  0  165-132 9 pkt.
1. Czarnogóra   5  4  1  0  168-124 9 pkt.
3. Słowacja       5  1  0  4  133-169 2 pkt.
4. Polska          5  0  0  5  127-168 0 pkt.